Lielbritānija gādā par pārtikas piegādēm «Breksitam» bez vienošanās

 

Lielbritānijas valdība ir nolēmusi pastiprināt gatavošanos tam, ka valsts atstātu Eiropas Savienību bez parlamenta ratificēta izstāšanās nolīguma. Gatavojoties šim nevēlamam notikumu attīstības scenārijam, valdība vēlas uz prāmjiem rezervēt vietu ārkārtas pārtikas piegādēm un izsludinājusi gatavību bruņoto spēku rindās.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) preses pārstāvis otrdien, 18.decembrī, norādījis, ka valdības prioritāte joprojām ir ar ES panāktā nolīguma ratificēšana parlamentā, tomēr brīdī, kad līdz valsts aiziešanai no bloka ir atlikuši trīs mēneši, esot nepieciešams pastiprināt gatavošanos pašreiz reālākam situācijas atrisinājumam.

Šim nolūkam visām Lielbritānijas ministrijām uzdots koncentrēties uz darbiem, kas saistīti ar izstāšanās gatavību. Pieļaujot, ka, strauji pametot ES vienoto tirgu, var rasties preču apgādes traucējumi, valdība vēlas uz prāmjiem rezervēt vietu papildu pārtikas un medikamentu piegādēm.

Britu aizsardzības ministrs Gevins Viljamsons (Gavin Williamson) savukārt paziņojis, ka uz izstāšanās laiku 2019.gada marta beigās palīdzēt ministrijām atbilstoši notikumu gaitai būs gatavas 3 500 militārpersonas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas