Lielbritānija gatavo izmaiņas pilsonības testā

Jaunajā britu pilsonības testā uzsvars tiks likts uz valsts kultūru un sasniegumiem, paziņojusi Lielbritānijas iekšlietu ministre Terēza Meja (Theresa May).

Viņa plāno ieviest iespaidīgas izmaiņas pilsonības testā, kas jānokārto imigrantiem, kuri valstī vēlas apmesties uz pastāvīgu dzīvi.

Sagaidāms, ka ārvalstu pilsoņiem tikšot dots mājiens, ka vēsturiski Apvienotā Karaliste ir kristiešu valsts.

Pārskatītajā pārbaudījuma versijā būšot mazāks uzsvars uz praktiskām ikdienas nepieciešamībām, vairāk koncentrējoties uz zināšanām par Lielbritānijas vēsturi un sasniegumiem.

Ārvalstu pilsoņiem pat būšot no galvas jāiemācās pirmais britu nacionālās himnas pants. Tāpat no viņiem tiks sagaidītas zināšanas par lordu Baironu, hercogu Velingtonu, dzejnieku Šekspīru un citām vēsturiskām personām.

«Pilsonības testa uzsvars uz kultūru un vēsturi palīdzēs ārvalstu pilsoņiem pienācīgi integrēties mūsu sabiedrībā,» tā Iekšlietu ministrijas pārstāvis.

Taču ierosinājums jau saņēmis arī bargu kritiku. Jaunā testa versija būs milzīgs šķērslis jebkuram, kurš vēlēsies apmesties uz dzīvi Apvienotajā Karalistē, norāda Habibs Mirza (Habib Mirza), kurš sagatavo ārvalstu pilsoņus pārbaudījumam.

«Šādu testu ar grūtībām varētu nokārtot pat cilvēki, kas runā angļu valodā, kas šeit ir dzimuši un uzauguši. Kā gan to nokārtos ārvalstu pilsoņi?»

Turklāt pēc viņa domām, lūgums iemācīties himnu var būt pret reliģiskajiem uzskatiem cilvēkiem no nekristiešu ģimenēm, vēsta BBC.

Ref: 105.105.103.1695

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas