Lielbritānija ievieš jaunu imigrācijas kārtību, aicina nediskriminēt viesstrādniekus

Lielbritānijā no ceturtdienas, 1.jūlija, stājas no ES regulējuma neatkarīga, jauna imigrācijas politika. No valdības izskanējuši aicinājumi uzņēmumiem un publiskā sektora iestādēm nediskriminēt valstī dzīvojošos ES pilsoņus, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

ES pilsoņiem, kuri vēlas palikt dzīvot Lielbritānijā arī pēc valsts izstāšanās no bloka, bija prasīts pieteikties pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam līdz 30.jūnijam. Lai arī pieteikšanās bijusi atvērta ilgus mēnešus, tieši pēdējās dienās pirms termiņa beigām strauji augusi viesstrādnieku aktivitāte un Lielbritānijas Iekšlietu ministrija ziņojusi par lielu pārslodzi statusa pieteikšanas konsultatīvo tālruņu operatoriem.

Lasiet arī: Brexit problēmai vienīgais risinājums ir Ziemeļīrijas protokols, tā fon der Leiena

Valstī ir izveidota Neatkarīgā uzraudzības pārvalde, kuras uzdevums ir aizstāvēt ES pilsoņu tiesības pēc Lielbritānijas izstāšanās un pārejas perioda beigām. Saistībā ar ziņām par atsevišķiem darba ņēmējiem izteiktiem draudiem ar iespējamu darba uzteikumu iestāde izplatījusi aicinājumu darba devējiem ievērot likumu.

«Ja ES pilsoņi uzskata, ka ir vai, iespējams, ir pārkāptas viņu tiesības, viņiem vajadzētu sūdzēties tieši attiecīgajā publiskā sektora iestādē,» norādījusi britu Neatkarīgās uzraudzības iestādes izpilddirektore Ketrina Čemberlena (Kathryn Chamberlain), vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas