Lielbritānija: Nepanākot vienošanos ar ES līdz gada beigām, pāriesim uz PTO noteikumiem

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

Lielbritānijas valdība brīdinājusi, ka, ja sarunās ar Briseli par Lielbritānijas-ES nākotnes sadarbības līgumu nepiekāpsies pretējā puse, tad Lielbritānija no 2021.gada ar ES tirgosies uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas nosacījumiem, kas paredz ievedmuitas tarifus, raksta The Guardian.

Britu valdība ceturtdien, 27.februārī, publicējusi savu nostāju sarunām ar ES. Tajā pausts, ka Borisa Džonsona (Boris Johnson) vadītā valdība vēlas no ES panākt sadarbības līgumu, kas līdzinās tam, kādu ES ir noslēgusi ar Kanādu.

Dokumentā arī uzsvērts, ka Lielbritānija vēlas, lai uz to neattiektos ES tiesību akti un lai iespējamus juridiskus strīdus pušu starpā nerisinātu Eiropas Savienības Tiesa, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Britu valdība vienlaikus vēlas panākt brīvu pārrobežu tirdzniecību ar ES, ko neierobežotu muitas tarifi vai apjoma ierobežojumi attiecībā rūpnieciski ražotiem vai lauksaimniecības produktiem. Zivsaimniecības nozarē briti vēlas slēgt atsevišķu līgumu ar ES, lai katru gadu no jauna vienotos par zvejnieku piekļuvi zivju resursiem otras puses teritoriālos ūdeņos.

Ir nosprausts arī sarunu starptermiņš. Britu valdība nolēmusi 2020.gada jūnijā spriest, vai sarunās ar ES ir panākta pietiekama pretimnākšana. Ja nebūs, tad Džonsona valdība pauž gatavību izbeigt sarunas ar ES par divpusēju sadarbības līgumu, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas