Lielbritānija nolemj atsākt Brexit sarunas, ES atbild: «Nē»

Lielbritānijas parlaments ir pilnvarojis premjerministri Terēzu Meju (Theresa May) sākt sarunas ar Eiropas Savienību par izstāšanās nolīguma pārskatīšanu, tomēr Eiropas Savienības līderi ir izslēguši iespēju, ka panākto vienošanos varētu jelkādi grozīt.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, Lielbritānijas parlaments otrdien, 29.janvārī, atbalstījis priekšlikumu, ka parlaments ratificētu tādu izstāšanās nolīgumu, no kura būtu svītrots punkts par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu, kas ļautu uz šīs ES robežas neieviest robežkontroli.

ES Eiropadomes priekšsēdētāja Donalda Tuska (Donald Tusk) preses pārstāvis uz to atbildējis, ka izstāšanās vienošanās «nav pārskatāma», turklāt robežas pagaidu noregulējums esot neatņemama daļa no vienošanās.

Britu parlamentārieši arī pieņēmuši juridiski nesaistošu tiesību normu, ar ko tiek «noraidīta iespēja, ka Lielbritānija varētu aiziet no ES bez izstāšanās nolīguma».

Parlamentam Londonā savukārt nav izdevies pieņemt svarīgāku ieceri, kurai bijuši atbalstītāji ES rindās, ka, ja līdz 26.februārim ar ES netiek panākta jauna vienošanās, tad būtu jāpanāk plānotā izstāšanās datuma pārcelšana.

Lielbritānijas premjerministre pēc parlamenta balsojumiem ir paudusi apņēmību pārstāvēt valsti jaunās sarunās, tomēr ES konsekventais «nē» vedina prognozēt, ka briti pametīs ES bez vienošanās un tas notiks marta beigās, kā šobrīd plānots.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas