Lielbritānija noraida Brexit nolīgumu, priekšā neuzticības balsojums Mejai

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) solījusi izturēt neuzticības balsojumu britu parlamentā, kur ar 230 balsu vairākumu ticis noraidīts nolīgums ar Eiropas Savienību par valsts izstāšanos no bloka.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, otrdienas, 15.janvāra, Lielbritānijas parlamenta balsojumā gan opozīcija, gan daļa pašas Mejas konservatīvo deputātu nobalsoja pret ilgās sarunās panākto nolīgumu ar ES, noraidot to ar 432 balsīm «pret» un 202 «par».

Parlamenta laukumā Londonā valdot lielam troksnim, ko sacēluši gan izstāšanās, gan ES dalības atbalstītāji, Apakšpalātā premjerministre nekavējusies piecelties kājās un pieņēmusi kolēģu verdiktu. Meja arī norādījis, ka gaida neuzticības balsojumu par viņas valdību.

Opozīcijas lielākās frakcijas, leiboristu, līderis Džeremijs Korbins (Jeremy Corbyn) apstiprinājis, ka ar citu opozīcijas frakciju atbalstu ir iesniedzis priekšlikumu neuzticības balsojumam, kas ir gaidāms trešdien, 16.janvārī.

The Guardian prognozē, ka Mejas valdība turpinās strādāt, jo atbalstu viņas kabinetam apliecinājusi tā konservatīvo daļa, kura bijusi pret Brexit vienošanos, un arī Ziemeļīriju pārstāvošā Demokrātisko unionistu partija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas