Lielbritānijā pastiprinās aicinājumi panākt ES piekāpšanos Ziemeļīrijai

Bijušais britu ārlietu ministrs Boriss Džonsons

Deviņās nedēļās, kas atlikušas līdz plānotajai Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības, premjerministrei Terēzai Mejai (Theresa May) būtu jāpanāk ES piekrišana terminētam regulējumam par muitas kontroles neatjaunošanu uz Ziemeļīrijas robežas, tā mudinājis bijušais britu ārlietu ministrs.

Kā pirmdien, 28.janvārī, raksta britu sabiedriskais medijs BBC, Boriss Džonsons (Boris Johnson) laikrakstā Daily Telegraph norādījis, ka Meja spētu panākt, ka ES maina parlamenta noraidītā izstāšanās nolīguma tekstu un tajā iekļauj termiņu regulējumam par muitas kontroles neieviešanu uz robežas starp britu Ziemeļīriju un ES dalībvalsti Īriju. Cits variants būtu nolīgumā paredzēt kārtību, kādā Lielbritānija varētu vienpusēji izstāties no šāda regulējuma, uzskata eksministrs.

Džonsons rakstījis: «Ja premjerministre panāks šādas izmaiņas, proti, kārtīgu Lielbritānijas mēroga caurumu regulējumā par Ziemeļīrijas palikšanu ES muitas sistēmā [gadījumam, ja Lielbritānija un ES līdz 2021.gadam nespēj vienoties par savstarpējām nākotnes tirdzniecības attiecībām], tad man nav šaubu, ka visa valsts paudīs viņai atbalstu pilnā balsī».

Brisele un Īrijas valdība savukārt ir vairākkārt skaidri norādījušas, ka Lielbritānijas parlamenta noraidītais nolīgums ir vienīgais, kādu ES var birtiem piedāvāt, jo robežkontroles pārejas posma regulējumā nekādas izmaiņas neesot pieņemamas.

Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta otrdien, 29.janvārī, balsos par virkni priekšlikumu izstāšanās nolīguma grozīšanai. Ja kādi priekšlikumi tiks pieņemti, tie viesīs lielāku skaidrību par Lielbritānijas skatījumu, kādu izstāšanās scenāriju tā vēlas panākt.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas