Lielbritānija pēc Brexit nevēlas dot vīzas nekvalificētiem eiropiešiem

Birtu iekšlietu ministre Priti Patela un premjerministrs Boriss Džonsons

Lielbritānijas valdība ir nākusi klajā ar tās vēlamo imigrācijas regulējumu attiecībā uz laiku pēc valsts pilnīgas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES). Tas paredz nepiešķirt vīzas nekvalificētam darbspēkam no Eiropas valstīm, ziņo raidorganizācija BBC.

Otrdien, 18.februārī, Lielbritānijas Iekšlietu ministrija publicējusi vēlamo imigrācijas kārtību pēc 31.decembra, kad beigsies iedzīvotāju brīva pārvietošanās starp Lielbritāniju un ES.

Plānā britu darbadevēji aicināti pamazām atteikties no atkarības no Eiropas «lētā darbaspēka» un ieguldīt esošo darbinieku saglabāšanā un automatizācijas tehnoloģiju attīstībā, ziņo BBC.

Lielbritānijas parlamenta opozīcijā strādājošā Leiboristu partija pārmetusi, ka valdība plāno izveidot naidīgu vidi, kas darbadevējiem apgrūtinās darbinieku piesaisti.

Tam nepiekrīt birtu iekšlietu ministre Priti Patela (Priti Patel). Viņa komentējusi, ka jaunā sistēma nozīmēs, ka «Apvienotajā Karalistē varēs ieceļot spilgtākie un labākie», raksta BBC.

Lielbritānija no ES izstājās 31.janvārī, un šobrīd valstī ir izstāšanās pārejas periods, kas, kā vēlas Lielbritānijas valdība, ilgs līdz 31.decembrim.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas