Lielbritānija piedāvā Honkongas iedzīvotājiem britu pilsonību

Pēc Ķīnas varas pastiprināšanas bijušajā britu kolonijā Honkongā Londona ir piedāvājusi trim miljoniem Austrumāzijas metropoles iedzīvotāju iespēju apmesties uz dzīvi Lielbritānijā, vēsta britu sabiedriskais medijs BBC.

Otrdien, 30.jūnijā, Honkongā stājās spēkā Hongkongas vietvaras pieņemts likums, ar ko ieviests kriminālsods par sadarbību ar ārvalstu vai ārējiem spēkiem, Ķīnas centrālās valdības varas un autoritātes graušanu un citiem pārkāpumiem. Ar likumu uz Honkongu tiek attiecināta Ķīnas krimināltiesību sistēma, vērtējis Hongkongas Universitātes tiesību profesors Johanness Čans.

Lielbritānija uzskata, ka Ķīna, panākot likuma pieņemšanu, ir pārkāpusi 1985.gada Ķīnas-Lielbritānijas kopējo deklarāciju.

Tā paredz, ka 50 gadus, skaitot no 1997.gada, kad Hongkonga pārgāja Ķīnas valdījumā, Pekinai reģionā ir jāsaglabā atšķirīga pilsoņu tiesību sistēma un demokrātijai raksturīgas tiesības un brīvības.

Reaģējot uz notikušo, Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) paziņojis, ka aptuveni trim miljoniem Hongkongas iedzīvotāju tiks dota iespēja piecus gadus dzīvot Lielbritānijā. Pēc šī perioda honkongiešiem būs tiesības pieteikties uz britu pilsonības saņemšanu, paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Džonsons, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas