Lielbritānija piesaka lielas investīcijas Ziemeļīrijā pirms valstij kritiskā balsojuma

Situācijā, kad Ziemeļīrijas pārstāvju nostājas dēļ var netikt ratificēts Lielbritānijas-Eiropas Savienības izstāšanās nolīgums, Lielbritānijas valdība paziņojusi par plāniem piešķirt simtiem miljonu mārciņu lielu finansējumu, lai savulaik trauksmainajā Ziemeļīrijā saglabātu mieru un labklājību.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, Lielbritānijas valdība piektdien, 11.janvārī, norādījusi, ka no 2021. līdz 2027.gadam piešķirs aptuveni 333 miljonus eiro miera plāna turpināšanai, kas aizsākts 1995.gadā. Plāna mērķis ir gādāt par sabiedrības saliedēšanu un ekonomisko attīstību tādās Ziemeļīrijas daļās kā Derijas pilsēta, kur pirms pāris gadu desmitiem etniska un reliģiska saspīlējuma dēļ notika bieži vardarbības uzliesmojumi.

Valdības Ziemeļīrijas ministres birojs pavēstījis, ka britu-ES izstāšanās līgums paredz, ka arī Brisele piešķirs ap 100 miljonus eiro infrastruktūras un citiem projektiem Ziemeļīrijā.

Lielbritānijas parlamentā izšķirošais ratifikācijas balsojums par Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) panākto nolīgumu ar ES ir gaidāms otrdien, 15.janvārī.

Paredzams, ka deputāti to neatbalstīs, jo valdošai Konservatīvai partijai nav izdevies par to pārliecināt Ziemeļīrijas partijas deputātus, kuru frakcija turklāt faktiski uztur viņas mazākuma valdību pie varas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas