Lielbritānija plāno Covid-19 papildu vakcināciju, Izraēlā potēšanas pase derīga sešus mēnešus

Lielbritānijas valdība, plānojot valstī epidemioloģisko ierobežojumu atcelšanu, iecerējusi arī atkārtotas Covid-19 vakcinācijas programmu, kas varētu tikt īstenota 2021.gada otrajā pusē, vēsta ziņu aģentūra Reuters un tabloīds Daily Mail. Tikmēr Izraēlā tiek izsniegta potēšanas pase ar ierobežotu derīguma termiņu, ziņo Izraēlas Veselības ministrija.

Tā kā Covid-19 vakcīnas tika izstrādātas 2020.gada pirmajā pusē, šobrīd nav zināms, cik ilga būs to sniegtā aizsardzība pret infekcijas slimību.

Šobrīd Lielbritānija ir viena no vadošajām valstīm pasaulē pēc to iedzīvotāju īpatsvara, kuri ir izpotēti pret Covid-19. Šonedēļ valstī atļauts atsākt klātienes mācības skolās.

Lasiet arī: Turpinās potēšana pret Covid-19. Šīs nedēļas tempi krietni pārsniedz iepriekšējās

«Valdība plāno atkārtotas vakcinācijas kampaņu, kas varētu notikt šī gada gaitā – rudenī vai ziemā,» teikts britu valdības izstrādātajā epidemioloģisko ierobežojumu atcelšanas plānā.

«Visdrīzāk, atkārtota vakcinācija sastāvēs no Covid-19 vakcīnas vienas papildu devas: vislabākajā gadījumā šis papildinājums būtu jauna vakcīna, kas būtu veidota aizsardzībai pret kādu vīrusa paveidu,» teikts dokumentā, ko Lielbritānijas valdība sagatavojusi februāra beigās.

Izraēlā potēšanas pase būs jāatjauno

Ar neskaidro situāciju par vakcīnu iedarbības ilgumu rēķinās arī Izraēla, kas patlaban ir vadošā valsts pasaulē pēc vakcinēto iedzīvotāju īpatsvara. Kā lasāms Izraēlas Veselības ministrijas tīmekļa vietnē, iedzīvotājiem pēc Covid-19 vakcīnas otrās devas saņemšanas tiek izsniegta īpaša apliecība jeb Covid-19 potēšanas pase.

«Apliecība stājas spēkā vienu nedēļu pēc otrās devas saņemšanas, tās termiņš beidzas pēc sešiem mēnešiem. Vakcīnas dokumentu var saņemt tik reizes, cik vēlaties, un tā ierobežojums paliks tāds pats,» skaidrots Izraēlas Veselības ministrijas tīmekļa vietnē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas