Lielbritānijā prasa premjerministres demisiju, lai atbalstītu Brexit vienošanos

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja

Britu valdošās Konservatīvās partijas iekšējā opozīcija vēlas panākt premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) atkāpšanos, vienlaikus negaidīti paužot gatavību atbalstīt viņas panākto Lielbritānijas izstāšanās vienošanos, jo pārējie Brexit varianti tiem šķiet vēl nepieņemamāki.

Kā raksta britu ziņu portāls The Guardian, trešdien, 27.martā, Meja vērsīsies ar uzrunu pie Konservatīvās partijas parlamenta frakcijas, brīdi pirms svarīgiem notikumiem Lielbritānijas parlamentā.

Likumdevēji dienas otrajā pusē balsos par dažādiem rekomendējoša rakstura priekšlikumiem, kā konkrēti varētu notikt valsts izstāšanās no Eiropas Savienības. Balsojumu mērķis ir atrast tādus turpmākos valsts soļus, kas beidzot būtu pieņemams Lielbritānijas parlamenta vairākumam.

Gaidāms, ka starp priekšlikumiem būs Lielbritānijas izstāšanās lūguma atcelšana, Brexit referenduma atkārtošana, izstāšanās no ES bez vienošanās un atbalsts tādam attiecību modelim ar ES, kāds šobrīd ir Norvēģijai ar piekļuvi vienotajam tirgum un savstarpēju muitas regulējumu.

Tā kā daļa Konservatīvās partijas iekšējās opozīcijas stingri iestājas par valsts aiziešanu no ES, bet parlamenta vairākums teorētiski var atbalstīt arī kādu no variantiem, kas var novest pie Brexit atcelšanas, tad iekšējie opozicionāri kā, piemēram, bijušais ārlietu ministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) ir izteikušies, ka nu sliecas atbalstīt vienošanos ar ES kā mazāko ļaunumu.

The Guardian tomēr vēsta, ka apmaiņā pret savu atbalstu izstāšanās nolīgumam valdošās partijas iekšējā opozīcija vēlas, lai Meja nosauc konkrētu datumu, kad viņa atkāpsies no amata.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas