Lielbritānija sarunās ar ES atteiksies no pielāgošanās ES noteikumiem, tā Džonsons

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson), nospraužot Londonas pozīciju sarunām par attiecību nolīgumu ar Eiropas Savienību (ES), solījis noraidīt tirdzniecības noteikumu pielāgošanu un ES tiesu jurisdikciju, ziņo portāls The Guardian.

Lielbritānijas premjerministrs plānojis ar savu redzējumu par gaidāmajām sarunām izklāstīt ārvalstu vēstniekiem un uzņēmējiem pirmdien, 3.februārī. Vēl pirms uzstāšanās, ir izplatīti viņa uzrunas fragmenti.

«Brīvās tirdzniecības līgumā nav vajadzības iekļaut ES noteikumu pieņemšanu konkurences politikā, subsīdijās, sociālajā aizsardzībā, vides jomā vai tamlīdzīgi, proti, ne lielākā mērā kā ES tiktu ieviests pienākums pieņemt Lielbritānijas noteikumus,» tā britu premjerministra uzrunu no valdības izplatītiem viņa uzrunas fragmentiem citē The Guardian.

Portāls raksta, ka Džonsona mērķis ir panākt ar ES tādu nolīgumu, kas līdzinātos ES nolīgumam ar Kanādu vai Austrāliju, kur tiktu ievērota Lielbritānijas tiesu autonomija.

Anonīms avots no ES portālam The Guardian komentējis, ka britu valdība, šķiet, nolēmusi, ka Austrālija «izklausās daudz populārāk nekā Pasaules Tirdzniecības organizācija», taču «tāda lieta kā Austrālijas modeļa nolīgums nepastāv».

Lielbritānija ir izstājusies no ES un 1.februārī sākās izstāšanās pārejas periods noslēgsies 2020.gada decembra beigās. Nolīgums par turpmākajām ES un Lielbritānijas attiecībām būs jāpieņem pirms pārejas posma noslēgšanās, lai tas varētu stāties spēkā 2021.gada 1.janvārī.

Būtiski, ka pārejas posmu var pagarināt vienu reizi uz termiņu no viena līdz diviem gadiem, bet tādā gadījumā lēmums par to jāpieņem ES un Lielbritānijas apvienotajai komitejai līdz 2020.gada 1.jūlijam, pausts Eiropas Parlamenta paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas