Lielbritānijā strauja vakcinācija ļauj atvērt frizētavas, krogus un veikalus

Lielbritānijā vismaz vienu Covid-19 poti ir saņēmuši 32 miljoni iedzīvotāju. Tas ļāvis Anglijā pirmoreiz pēc vairākiem mēnešiem atvērt frizētavas, krogus un nepārtikas veikalus, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pirmdien, 12.aprīlī, valsts lielākajā reģionā Anglijā atkal atvērti:

visi veikali;

frizētavas un skaistumkopšanas saloni;

kafejnīcas un bāri ar nosacījumu, ka klienti tiek apkalpoti pie galdiņiem āra terasēs;

sporta zāles, ūdensprocedūru centri, izklaides parki, bibliotēkas un kultūras nami.

Lielbritānijā visai strauji notiek vakcinācija pret Covid-19. Līdz pirmdienai vismaz vienu potes devu saņēmuši 32 miljoni iedzīvotāju, bet abas – 7,4 miljoni iedzīvotāju. Aizvadītajā sestdienā, 10.aprīlī, vakcīnas devu saņēmuši rekordliels skaits – 586,6 tūkstoši – britu.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Atceļ pārvietošanās ierobežojumus, internetā patrulēs policija

Prieka un atvieglojuma brīdis seko ilgam skumju notikumu periodam. Tieši Lielbritānijā ir lielākais Covid-19 upuru skaits Eiropā. Kopš pandēmijas sākumā no slimības izraisītām komplikācijām valstī miruši 127 087 cilvēki, rāda ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Britu slimnīcās pirmdien no Covid-19 ārstējās 2 862 cilvēki, bet pēdējā diennaktī inficēto iedzīvotāju skaits bijis 1 730. Tas ir salīdzinoši mazs skaits, ņemot vērtā, ka valstī ir 63 miljoni iedzīvotāju, vēsta BBC.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Letlandes vēsture ir pasakām 2 vārdos – eiropizācija un rusifikācija. Kas ir labais un kas ir sliktais? atbilstoši no spēku pozīciju skatpunkta. Kas ir “virsū” tas ir labais, kas apakšā tas sliktais. Vai “neitrālā pauze”.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas