Lielbritānija uzsāk iebraucēju obligātu pašizolēšanu

Lielbritānijā vairumam cilvēku, kuri ierodas valstī, no pirmdienas, 8.jūnija, būs prasība obligāti doties divu nedēļu pašizolācijā. Vienlaikus pati Lielbritānija ir COVID-19 vissmagāk skartā ar Rietumeiropas valsts, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Rietumeiropā līdz šim no jaunā koronavīrusa visvairāk ir cietuši tieši briti. Kā rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati par laiku no pandēmijas sākuma līdz svētdienai, 7.jūnijam, valstī no slimības komplikācijām ir miruši 40 465 cilvēki, bet inficējušies 284 868.

Lai izvairītos no epidēmijas otrā viļņa

Britu veselības ministrs Mets Henkoks (Matt Hancock) skaidrojis, ka pašizolācijas prasība, kas attiecas gan uz valsts iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem, kuri ieceļo ar lidmašīnu, vilcienu, pa autoceļu vai jūras ceļu, ir pamatota.

Intervijā britu medijam Sky News ministrs norādījis, ka «infekcijas gadījumu skaits, kas ienāk no ārvalstīm, aug,» bet vietējā saslimstība samazinās.

Karantīnas mēnešos smagi cietusī britu civilās aviācijas nozare tomēr negrasās samierināties ar prasību, kas ir nelabvēlīga pasažieru pārvadājumiem. Lidsabiedrības British Airways, EasyJet un Ryanair kopīgi vērsušās tiesā pret britu valdību saistībā ar pašizolācijas noteikumu, kas lidsabiedrību vērtējumā ir «nesamērīgs un negodīgs», vēsta AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas