Lielbritānijā virza likumu Brexit nolīguma daļu ignorēšanai

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

Lielbritānijas parlamentā pirmo atbalstu guvis likumprojekts, kura mērķis ir ļaut britu valdībai grozīt valsts izstāšanās nolīgumu ar ES, tā pārkāpjot tai saistošas starptautisko tiesību normas, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pirmdien, 14.septembrī, Iekšējā tirgus likuma projekts Lielbritānijas pārstāvju palātā guva sākotnējo atbalstu ar 340 balsīm «par» un 263 – «pret». Likumprojekts veidots, lai pēc atdalīšanās no ES vienotā tirgus 2021.gada 1.janvārī, Lielbritānija nodrošinātu brīvu preču un pakalpojumu apriti visās valsts daļās, ieskaitot Ziemeļīriju.

Līdztekus tam tiesību akta projekts arī paredz piešķirt Lielbritānijas valdībai pilnvaras grozīt nolīgumu ar ES par valsts izstāšanos no bloka, kas ir juridiski saistošs starptautisks nolīgums starp ES un Lielbritāniju, ko britu parlaments ratificēja 2020.gada 23.janvārī.

«Man nav pilnīgi nekādas vēlmes lietot šīs normas,»

parlamenta debatēs sacījis britu premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson). Viņš skaidrojis, ka likums ir nepieciešams, jo ES pašreizējā pieeja Brexit sarunām varot novest pie pārmērīgām pārbaudēm un pat ievedmuitas precēm, kuras tiks vestas no Lielbritānijas uz britu Ziemeļīriju. Kā zināms Ziemeļīrija atrodas uz vienas salas ar ES sastāvā esošo Īriju, kura kopā ar ES nevēlas valstu robežas izveidi starp abām salas daļām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas