Lielbritānijas parlaments balsos par muitas savienību ar ES

Eiropas Parlamenta Brexit sarunu koordinators Gijs Verhofstadts

Lielbritānija varētu izstāties no Eiropas Savienības (ES) līdz 22.maijam, ja britu likumdevēji pirmdienas balsojumā atbalstīs valsts pievienošanos ES muitas savienībai, tā norādījis Eiropas Parlamenta Brexit sarunu koordinators.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, pirmdienas, 1.aprīļa, vakarā Lielbritānijas parlaments balsos par rekomendējoša rakstura Brexit priekšlikumiem, cenšoties beidzot atrast deputātu vairākumam pieņemamu izstāšanās variantu.

Atkārtota balsošana notiks par virkni priekšlikumu, no kuriem lielākā daļa nav guvusi vairākuma atbalstu jau līdzīgā balsošanas maratonā pagājušajā nedēļā. Tajā vislielākais atbalsts bija, – pietrūka vien astoņu balsu – balsojumā par ieceri pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES valstij kļūt pievienoties ES muitas savienībai.

Šo ievedmuitas regulējumu šobrīd kopīgi ievēro visas ES valstis, kā arī tādas trešās valstis, kā Turcija un Andora.

Gijs Verhofstadts (Guy Verhofstadt), Brexit sarunu koordinators Eiropas Parlamentā, pirmdienas situāciju komentējis šādi: «Bija jau tuvu vairākumam priekšlikumam par muitas savienību ar ES. Tas, ko mēs sagaidām, ir, ka varētu tikt panākts [britu parlamenta – BNN] vairākums attiecībā uz muitas savienību, un tad mēs, ES pusē, esam gatavi sarunās pārskatīt [izstāšanās politisko – BNN] deklarāciju un tajā iekļaut muitas savienību».

BNN jau vēstīja, ka mēnešiem ilgās sarunās panāktā Lielbritānijas-ES izstāšanās vienošanās Lielbritānijas parlamentā ir noraidīta jau trīs reizes ar attiecīgi 230, 149 un 58 balsīm «pret».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas