Lielbritānijas parlaments trešo reizi noraida Brexit vienošanos

Lielbritānijas parlaments piektdien, 29.martā, jau trešo reizi ar 58 balsu vairākumu noraidījis premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) panākto Brexit vienošanos.

Šoreiz vienošanos atbalstīja 286 deputāti, bet 344 joprojām balsoja pret.

Meja jau norādījusi, ka šim balsojumam būs «smagas sekas» un ka Lielbritānijai draud aiziešana no Eiropas Savienības (ES) 12.aprīlī bez jebkādas vienošanās, jo nepietiks laika, lai apstiprinātu normatīvos aktus, kas ļautu izvairīties no bezvienošanās Brexit.

Savukārt opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins (Jeremy Corbyn) kārtējo reizi pieprasījis Mejas atkāpšanos un pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanu.

Reaģējot uz Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas panāktās Brexit vienošanās kārtējo noraidīšanu, Eiropas Komisija (EK) piektdien paziņojusi, ka tagad bezvienošanās Brexit kļuvis par «ticamu scenāriju».

Pēc piektdienas balsojuma, kurā deputāti ar 58 balsu pārsvaru jau trešo reizi noraidīja Mejas panākto vienošanos, amatpersonas Briselē norādījušas, ka ES esot «pilnībā gatava» Lielbritānijas aiziešanai no bloka bez vienošanās.

Reaģējot uz Lielbritānijas parlamenta balsojumu, Eiropadomes prezidents Donalds Tusks (Donald Tusk) jau izlēmis 10.aprīlī sasaukt ārkārtas ES samitu.

Piektdienas balsojums nozīmē, ka Londona nav spējusi iekļauties iepriekšējā samitā noteiktajā termiņā, lai Brexit tiktu atlikta līdz 22.maijam, kad Apvienotā Karaliste varētu aiziet no bloka saskaņā ar novembrī panākto vienošanos.

Tagad vienīgā iespēja Mejai ir līdz 12.aprīlim lūgt Brexit atlikšanu uz ilgāku laiku, taču tad Lielbritānijai maija beigās nāksies piedalīties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Kārtējo reizi pārliecinošam deputātu vairākumam nobalsojot pret viņas panākto vienošanos, Meja atzinusi, ka Lielbritānijai tagad būs jāmeklē «alternatīvs ceļš».

Tas «gandrīz noteikti» ietver EP vēlēšanu rīkošanu, norādījusi Meja, lai gan iepriekš viņa paudusi viedokli, ka šī iespēja ir ļoti nevēlama.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas