Lielbritānijas «pēdējais» Brexit risinājums nepieņemams Īrijai

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

Lielbritānijas valdības priekšlikumi Brexit strupceļa atrisināšanai ar Eiropas Savienību (ES) uztverti ar nopēlumu vēl pirms to iesniegšanas Briselē. Īrijas valdībā un parlamentā tie uztverti kā neīstenojami un nepieņemami, raksta portāls The Guardian.

Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona (Boris Johnson) ierosinājumi, lai nākamajās desmit dienās noslēgtu izstāšanās nolīgumu ar ES un attiecīgi panāktu organizētu valsts izstāšanos, tiek iesniegti Briselē trešdien, 2.oktobrī. Džonsons raksturojis plānu kā pēdējo piedāvājumu, «ko var pieņemt vai atteikties».

Īrijas ES lietu ministre Helēna Makentija (Helen McEntee) norādījusi, ka priekšlikumi Dublinai nebūs pieņemami, un paudusi bažas, vai britu premjers patiešām vēlas panākt vienošanos.

Makentija sacījusi: «Tas, par ko atkal runājam, ir atlasīt un izvēlēties zināmas daļas no vienotā tirgus, kuras tiktu piemērotas Ziemeļīrijā. Ir runa par laika ierobežojumu, un arī tas nav pieņemams.»

Vēl par šo tematu: Merkele norāda uz Brexit lomu pasaules ekonomikas bremzēšanā

The Guardian raksta, ka Džonsona priekšlikums paredz Lielbritānijai pamest ES 31.oktobrī un paredzēt pārejas periodu līdz 2020.gada beigām. Visstrīdīgāko jautājumu par Īrijas robežu ierosināts atrisināt ar atsevišķa noregulējuma priekšlikumu tieši britu Ziemeļīrijai, kas robežojas ar ES vienotajā tirgū ietilpstošo Īriju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas