Lielbritānijas valdība atstādina ministru par Huawei pozīcijas nopludināšanu

Atstādinātais britu aizdardzības ministrs Gevins Viljamsons

No Lielbritānijas aizsardzības ministra amata atbrīvots ciešs premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) atbalstītājs, kurš it kā nopludinājis presei valdības ieceri atbalstīt Ķīnas uzņēmuma Huawei iesaistīšanu britu 5G sakaru tīkla izveidē.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, Lielbritānijas valdības vadību satraucis tas, ka presei nopludināts britu Nacionālajā Drošības padomē slepenas apspriedes saturs. Proti, saskaņā ar nopludināto informāciju Lielbritānijas valdība sliecoties atbalstīt Huawei telekomunikāciju aparatūras izmantošanu piektās paaudzes mobilo sakaru tīkla izveidē valstī.

Trešdien, 1.majā, maijā notikusi valdības locekļu tikšanās ar aizsardzības ministru Gevinu Viljamsonu (Gavin Williamson), kur viņš konfrontēts ar pierādījumiem, ka informācijas nopludināšanas dienā viņš pa tālruni sarunājies ar laikraksta Daily Telegraph korespondentu.

Viljamsons apstiprinājis, ka šāda saruna ir bijusi, taču noliedzis, ka būtu izpaudis informāciju par Huawei, ko Amerikas Savienotās Valstis uzskata par neuzticamu tehnoloģiju partneri 5G sakaru tīklu izveidē un saista to ar iespējamiem Ķīnas spiegošanas mēģinājumiem.

Citi valdības locekļi Viljamsonam piedāvājuši pašam atkāpties no amata, taču viņš atteicies to darīt.

Bijušais britu aizsardzības ministrs pēcāk presei skaidrojis, ka valdības iekšējā izmeklēšana, lai noskaidrotu informācijas noplūdes avotu, «jau no sākuma bijusi raganu medības», kas noslēgušās ar «patvaļīgu tiesu un kolektīvu soda izpildi».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas