Lielbritānijas valdība knapi iztur neuzticības balsojumu

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja

Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas (Theresa May) valdība trešdienas, 16.janvāra, vakarā izturējusi neuzticības balsojumu parlamentā.

Par neuzticību valdībai nobalsoja 306 Pārstāvju palātas deputāti, bet 325 deputāti atbalstīja valdību.

Neuzticības balsojumu ierosināja opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins (Jeremy Corbyn) pēc Mejas Breksita vienošanās noraidīšanas.

Meja pēc balsojuma paziņoja, ka jau šovakar sāks sarunas ar partiju līderiem, lai rastu izeju no strupceļa.

Mejas panākto vienošanos par izstāšanās nosacījumiem no Eiropas Savienības (ES) balsojumā otrdienas vakarā atbalstīja tikai 202 deputāti, kamēr 432 likumdevēji to noraidīja.

Balsojumā pret Mejas panākto vienošanos opozīcijai pieslējās 118 premjeras pārstāvēto toriju, un normālā situācijā pēc šādas graujošas sakāves uzreiz sekotu premjera demisija.

Tomēr Meja uzreiz pēc balsojuma lika noprast, ka viņa amatu negrasās pamest.

Premjerministre piedāvāja sākt starppartiju konsultācijas par turpmāko rīcību Breksita nodrošināšanai.

https://www.facebook.com/bbcnews/videos/2345708555661341/


Atvērtas konsultācijas un sarkanās līnijas

Britu ziņu portāls The Guardian vēsta, ka Meja, uzstājoties ar uzrunu īsi pēc balsojuma iznākuma paziņošanas, sacījusi, ka viņas vadītā valdība «tupinās strādāt, lai piepildītu svinīgi doto solījumu, ko devām šīs valsts iedzīvotājiem, proti, īstenot [izstāšanās] referenduma lēmumu».

Premjerministre arī aicinājusi visu astoņu Lielbritānijas parlamenta apakšpalātā pārstāvēto partiju frakciju vadītājus, tostarp Korbinu, tikties ar viņu, lai apspriestu valsts izstāšanās iespējas. Meja arī pavēstījusi, ka grasās nākamajā pirmdienā, 21.janvārī, uzstāties parlamentā ar paziņojumu, kur tikšot izklāstīts valdības turpmākais plāns attiecībā uz izstāšanos no ES.

Vēl pirms neuzticības balsojuma, vēsta The Guardian, leiboristu frakcijas vadītāja vietnieks Toms Vatsons (Tom Watson), apkopojot demisijas pieprasījuma argumentāciju, norādījis, ka premjerministres lielākais trūkums esot nespēja reaģēt uz situācijas izmaiņām un ka viņa turpinot kļūdainu politiku, neiedziļinoties citu pušu piedāvājumā un nerēķinoties ar iespējamiem ieguvumiem no citu pušu piedāvātiem risinājumiem.

Pēc balsojuma tieši tikpat nepiekāpīgu nostāju sarunām ar parlamenta frakciju priekšsēdētājiem apliecinājis arī paziņojums no britu valdības nama preses pārstāvja.

«Principi, pēc kuriem mēs vadāmies šajās sarunās ir, ka mēs gribam panākt iespēju izstrādāt paši savus ārējās tirdzniecības līgumus un tas nav savienojams ar pievienošanos muitas savienības regulējumam [ar ES],» tā birtu valdības preses sekretārs atkārtoti apliecinājis Mejas kabineta galveno «sarkano» līniju sarunām ar pārējām partijām parlamentā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas