Lielbritāniju mudina COVID-19 dēļ pagarināt Brexit pārejas posmu

Eiropas Parlamenta lielākā partiju apvienība ir nākusi klajā ar aicinājumu Lielbritānijai pārcelt ES izstāšanās pārejas perioda beigu termiņu uz vēlāku laiku, jo, valstij cīnoties ar COVID-19 uzliesmojumu, sarunām ar ES atliek vēl mazāk laika, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Lielbritānijā, kas 2020.gada sākumā izstājās no ES, līdz gada beigām ir spēkā izstāšanās parejas periods. Tā laikā Londona ir apņēmusies veikt un pabeigt sarunas ar Briseli par Lielbritānijas-ES nākotnes attiecību līgumu, taču Brisele, vēl pirms COVID-19 sasniedza Eiropu, brīdināja, ka nepietiks laika pilnvērtīgām un visaptverošām sarunām.

Lasiet arī: Lielbritānijā izziņo karantīnu

Pirmdien, 30.martā, Eiropas Tautas partija, kura apvieno 11 ES dalībvalstu, tostarp Īrijas un Vācijas valdību vadītājus, nāca klajā ar paziņojumu, kur aicināja Lielbritānijas valdību pārcelt pārejas perioda beigas un arī izstāšanos no ES brīvā tirgus un muitas savienības uz vēlāku laiku.

Tas ir juridiski iespējams, ja ES un Lielbritānija par šādu soli vienojas līdz 1.jūlijam.

Britu valdības preses pārstāvis uz Eiropas Tautas partijas paziņojumu atbildējis: «Pārejas periods beidzas 2020.gada 31.decembrī, kā tas paredzēts Apvienotās Karalistes tiesību aktos, par kuriem premjerministrs ir skaidri pateicis, ka viņam nav nodoma tos mainīt», ziņo The Guardian.

Lielbritānijā līdz pirmdienai apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits ar jauno koronavīrusu bija 19 522, un no vīrusa izraisītām komplikācijām bija miruši 1 228 cilvēki, ziņo Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas