bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 19.09.2019 | Vārda dienas: Muntis, Verners
LatviaLatvija

Lieldienu maršruts: Nakts dievkalpojumi, Olu medības un danči pilsētas laukumā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tā kā Lieldienās beidzot varēs baudīt pavasara saules siltumu, laiks izvēlēties sev piemērotāko no dažādajiem Lieldienu pasākumiem. Kā zināms, šos svētkus visā Latvijā cilvēki atzīmē dažādi – viens pēc latviskajām tradīcijām, cits pēc kristīgajām, bet vēl kāds vienkārši izmanto garās brīvdienas, lai pavadītu laiku ar savējiem. Tādēļ BNN ir sagatavojis Lieldienu maršrutu, kurā apkopoti visu veidu pasākumi, kā svinēt šos svētkus. Ielūkojies un atrodi sev piemērotāko.

Rīgā: Ekumeniskais Krusta Ceļš

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ikviens aicināts piektdien, 19.aprīlī, izdzīvot Lielās Piektdienas Kristus ciešanu notikumus Rīgas Ekumeniskajā Krusta ceļā!

Krusta ceļš sāksies plkst. 12.00 pie Sv. Jēkaba katedrāles (ierašanās no plkst 11.45) un noslēgsies ap plkst. 14.30 Doma Baznīcas laukumā.

Šī gada Krusta ceļa centrālā tēma ir atstumtība. Katrai apstāšanās vietai – stacijai būs veltīta apakštēma. Pārdomājot tādas apakštēmas kā sevis vainošana, nevērība, meli un manipulācija, mazvērtība, seksuālā vardarbība, norobežošanās no atšķirīgā, kā arī dusmas, kauns un bailes, ikvienu aicinām rast individuālu un sabiedrības ceļu no atstumtības caur pieņemšanu uz mīlestību.

Rīgā: Lielās Piektdienas koncerts Stabat Mater

Stabat Mater ir slavena lūgšana, kas jau izsenis pavadīja Via Crucis rituālu un Lielās piektdienas procesiju. Šī lūgšana ir gan ticīgo, gan profesionālu mūziķu iemīļots skaņdarbs, kas ir izcili piemērots Klusajai nedēļai un Lieldienu ieskandināšanai. Džovanni Batistas Pergolēzi (1710–1736) Stabat Mater ir viens no skaistākajiem un populārākajiem skaņdarbiem klasiskās mūzikas laukā.

Muzikālā materiāla pamatā ir 14.gs. dzīvojušā mūka Jakopo Benedeti teksti, kurā Svētā Jaunava Marija izdzīvo sava dēla Jēzus Kristus nāvi pie krusta. Pergolēzi Stabat Mater iesākas ar baroka laikā bieži pielietoto krusta motīvu stīgās, ko pārņem dziedātāji, it kā attēlojot Mariju stāvam pie Krusta. Daudzie dueti tiek papildināti ar solo ārijām, kas veido līdz tam nebijušu garīgas kantātes veidu, kurā jau ir grūti novilkt robežu starp laicīgo, operisko un garīgo – baznīcai rakstīto mūziku.

Bezmaksas ielūgumi saņemami Rīgas Sv.Pētera baznīcā no 16.aprīļa. Vietu skaits ierobežots.

Āgenskalna tirgū, Rīgā: LIELdienas

21.aprīlī plkst. 9.00–17.00 Āgenskalna apkaimes iedzīvotāji, ģimenes, seniori un citi interesenti aicināti kopā nosvinēt LIELdienas Āgenskalna tirgū.

Plkst. 12.05–13.15 CITY JAZZ RIGA Bigbenda skolas audzēkņu koncerts

Plkst. 13.30–15.00 folkloras kopas Grodi koncerts

Plkst. 12.00–15.00 olu virpošanas darbnīca

Dalība visos pasākumos bezmaksas.

Jūrmalā: Radošās darbnīcas bērniem un gavēņa laika mūzika baznīcā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 21.aprīlī, Jūrmalā ar seno tradīciju rituāliem, radošām darbnīcām, jautrām atrakcijām un muzikāliem priekšnesumiem, olu krāsošanu un ripināšanu, kā arī Lieldienās neiztrūkstošo šūpošanos tiks svinētas Lieldienas.

Lielajā piektdienā uz garīgās mūzikas koncertu Dzintaru koncertzālē aicina valsts akadēmiskais koris Latvija, savukārt Klusajā Sestdienā Dubultu ev. lut. baznīcā skanēs Gavēņa laika mūzika.

Jūrmalas Brīvdabas muzejā

Svētdien, 21. aprīlī, no plkst. 12.00 līdz 15.00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1a notiks pasākums Lieldienas zvejnieka sētā – raibi un krāsaini pavasara svētki ar seno tradīciju rituāliem, jautrām atrakcijām, konkursiem, radošām darbnīcām un pārsteigumiem.

Būs sarūpētas olas, sīpolu mizas un citi dabīgie materiāli krāsošanai, lielais olu vārāmais katls un ugunskurs, lai katrs pats varētu nokrāsot Lieldienu olu un ar savu veikumu padižoties konkursā Skaistākā Lieldienu ola.

Radošajās darbnīcās tiks meistaroti putnu būrīši un izgatavoti svilpaunieki. Mazos un lielos dzīvnieku draugus iepriecinās šķirnes trusīšu un balodīšu izstāde no mini zoo Rančo. Ieeja pasākumā bez maksas.

Koncerti, radošās darbnīcas un Lieldienu tirdziņš Horna dārzā

21.aprīlī no plkst. 13.00 līdz 16.00 Horna dārzā Jomas ielā 35 Majoros – koncerti un radošās darbnīcas pavasarīgā noskaņojumā visai ģimenei. Koncertu sniegs bērnu vokālā popgrupa Nando un postfolkloras grupa Rikši, ar dejām priecēs deju kolektīvi Zālīte un Jūrmaldancis. Notiks jautrā deju stafete Dancot varu, dancot gribu! un Avārijas brigādes jaunāko filmu parāde.

Garīgās mūzikas koncerti un dievkalpojumi baznīcās

Lielajā piektdienā, 19.aprīlī, plkst. 18.00 Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1 Antonīna Dvoržāka garīgo kantāti Stabat Mater izpildīs valsts akadēmiskais koris Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā. Biļetes pieejamas šeit.

Sestdien, 20.aprīlī, plkst. 12.00 Dubultu ev. lut. baznīcā Baznīcas ielā 13 skanēs Gavēņa laika mūzika. Ieeja bez maksas.

Siguldā: Šūpoļu festivāls un Zaķu skrējiens

Lieldienu laikā, no 20. līdz 22.aprīlim, Siguldā jau ceturto gadu notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls, kurš trīs dienu garumā aicinās izšūpoties vairāk nekā 110 unikālās un neparastās mūziķu, mākslinieku, uzņēmēju un novadnieku ģimeņu radītās šūpolēs.

Festivālu sestdien, 20.aprīlī, plkst. 13.00 tradicionāli atklās atraktīvais Zaķu skrējiens no Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma līdz Svētku laukumam.

Savukārt 21.aprīlī no plkst. 9.00 līdz 16.00 Siguldas pils kompleksā norisināsies Lieldienu tirdziņš, kurā varēs nobaudīt un iegādāties vairāk nekā 50 mājražotāju un zemnieku saimniecību audzētu un gatavotu produkciju, kā arī novērtēt Latvijas amatnieku radītos izstrādājumus.

No plkst. 11.00 līdz 14.00 Siguldas pils kompleksā durvis vērs Lieldienu zaķa radošā darbistaba, kur mazie un lielie pasākuma apmeklētāji varēs krāsot un ripināt olas, izgatavot savas īpašās zaķu ausis, piedalīties burkānu vilkšanas izaicinājumā, kā arī aizraujošās rotaļās un spēlēs visai ģimenei.

Lieldienu aktivitātes Siguldas pils kompleksā turpināsies arī 22.aprīlī – no plkst. 11.00 līdz 14.00 notiks Lieldienu darbnīcas un danči kopā ar tautas mūzikas grupu Teikas muzikanti. Savukārt plkst. 12.00 ģimenes ar bērniem tiek aicinātas uz bezmaksas Liepājas leļļu teātra izrādi Kā Ance Lieldienas izglāba. Pēc izrādes – rotaļas, dejas un jautrās stafetes kopā ar Zaķu mammu, zaķenīti Anci un Lācēnu.

Valmierā: Garīgās mūzikas koncerts un Lieldienu svinēšana laukumā pie Kultūras centra

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valmieras Mākslas dienu laikā, 22.aprīlī plkst. 16.00, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā uzstāsies vokālā grupa Putni Antras Dreģes vadībā un ērģelniece Larisa Carjkova ar koncertprogrammu Musica Divina.

Programmas pamatā ir viduslaiku, renesanses un baroka vokālās un vokāli instrumentālās kompozīcijas, kas tapušas, iedvesmojoties no seniem dziedājumiem un tekstiem par mistiskajiem cilvēku aizstāvjiem un Dieva sūtņiem eņģeļiem.

Ieeja par ziedojumiem.

Savukārt 21.aprīlī plkst. 12.00–14.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Lieldienu svinēšana.

Programmā:
– šūpošanās lielās un mazās šūpolēs
– lielformāta spēles
– radošās darbnīcas
– rotaļas

Pasākuma apmeklējums bez maksas.

Tukumā: Lieldienu nakts dievkalpojums un Lieldienu jampadracis

Dievkalpojumi

Visi laipni aicināti arī apmeklēt Lieldienu Dievkalpojumus baznīcās, kā arī Ekumenisko Krusta ceļu 19.aprīlī, Lielajā Piektdienā pulksten 12.00. Tā sākums pie Tukuma Sv. Stefana Romas katoļu baznīcas, Harmonijas iela 1a, Tukums. Vairāk informācijas par pasākumiem baznīcās www.tpkn.lv – Lieldienas Tukumā.

Dievkalpojumi Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā: 20.aprīlī plkst. 22.00 Lieldienu nakts dievkalpojums un 21.aprīlī plkst. 11.00. Lieldienu dievkalpojums. Dievkalpojumi Tukuma Sv. Stefana Romas katoļu baznīcā: 20.aprīlī plkst. 18.00 Lieldienu priekšvakars, 21.aprīlī plkst. 10.00 Kristus augšāmcelšanās svētku dievkalpojums.

Tikmēr pilsētā jau sestdien, 20.aprīlī no pulksten 7.00 visi tiek laipni aicināti uz Skrīnes Lieldienu tirgu Tukumā, kur būs iegādājami tuvāku un tālāku amatnieku darinājumi un zemnieku labumi.

Arī Džūkstes Pasaku muzejā Lieldienu svinēšana sāksies jau sestdien, 20.aprīlī no pulksten 12.00. Šeit norisināsies Pavasara festivāls Lieldieniņa, uz kuru aicina pasaku zaķi un viņa draugi. Apmeklētāji muzejā aicināti izzināt Lieldienu tradīcijas, krāsot un ripināt olas, šūpoties, minēt mīklas, iet rotaļās un darināt putnu būrīšus. Te būs arī iespēja spēlēt rokas leļļu teātri pēc latviešu tautas pasaku Lieldienu motīviem. Adrese: Džūkstes Pasaku muzejs, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 26513314, www.tukumamuzejs.lv/dzukstes-pasaku-muzejs.

Ja vēlaties aktīvāku atpūtu un izmēģināt ko nebijušu, jādodas uz Lielo Ķemeru tīreli, kur divu dienu garumā tiek piedāvāti laivu braucienu bijušā kūdras karjera ezerā. Laivu braucieni notiks sestdienas, 20.aprīļa vakarā pulksten 17.00 ar iespēju vērot saulrietu, kā arī svētdien, 21.aprīlī pulksten 9.00 un 12.00. Vairāk informācijas pa tālruni 26761807, www.ozolaivas.lv

Lieldienās

Lieldienu svētdienā, 21.aprīlī no pulksten 12.00 līdz 16.00 svētki tiks svinēti arī Tukumā. Brīvības laukumā visi aicināti uz radošajām darbnīcām kopā ar keramiķi Madaru Atiķi, biedrību Ligzda un Dabas māju.

Lieldienu Jampadracis 21.aprīlī, plkst. 12.00 sāksies arī Jaunmoku pilī. Būs Jaunmoku tradicionālās «olu medības» un citas nodarbes pils parkā. Lieldienu orientēšanās sacensības izglītos garu un izkustinās kājas, savukārt, priecīgos smaidus būs iespējams iemūžināt atraktīvā foto stūrītī.

Lieldienas latviskās tradīcijās laukos svētdien, 21.aprīlī no pulksten 13.00 aicina svinēt Pastariņa muzejs. Apmeklētāji tik aicināti meklēt atbildi uz mūžseno jautājumu, kāpēc tieši zaķi Lieldienās cilvēkiem nes olas. Zaķu darbnīcā tiks krāsotas olas un veidoti Lieldienu dekori, bet azartiskākie apmeklētāji būs aicināti piedalīties orientēšanās sacensībās muzeja dārzā un spēlēt spēli Olings.

Otrajās Lieldienās

Otrajās Lieldienās, 22.aprīlī no pulksten 12.00 Lieldienas tiks svinētas Jaunpilī. Te bērniem sagatavots teatralizēts uzvedums Lielīgās puķes jociņi. Neizpaliks rotaļas un šūpošanās, olu krāsošana un ripināšana. Noteikti līdzi jāņem savas visskaistākās Lieldienu olas. Tās tiks izstādītas Skaistāko olu izstāde. Viesus pils kroga saimnieces cienās ar Jaunpils pusē iecienīto Lieldienu zupu, bet vēl pirms lielās lustēšanās, visi pulksten 11.00 ir aicināti uz Jaunpils mākslas studijas Aija dalībnieku darba skates atklāšanas pasākumu Izstāžu zālē.

Pašā svētku izskaņā uz koncertu Otrajās Lieldienās No saules lēkta līdz tās rietam, 22.aprīļa vakarā pulksten 17.00 aicina Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca. Ieeja par ziedojumiem baznīcas atjaunošanā. Adrese: Brīvības laukums 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 29145305, www.facebook.com/tukumabaznica.

Engures novadā: Skrējiens Mēs Engurei

Uz sportiskām aktivitātēm 22.aprīlī no pulksten 12.00 aicina engurenieki. Engures novadā notiks skrējiens Mēs Engurei ar aicinājumu skriet, braukt ar velo vai nūjot. Maršruts plānots 22 km garumā, lokveida distance: Bērzciems – Engures ezera skatu tornis – Abragciems – Rideļu pagrieziens – Engures bāka – Engures saietu nams. Starts pie SIA Bērzciems. Skrējiena dalībnieku reģistrācija pulksten 11.00. Vairāk informācijas pa tālruni 26130554, www.enguresnovads.lv

Ventspilī: Agrais Lieldienu dievkalpojums un svinēšana Piejūras brīvdabas muzejā

21.aprīlī Ventspils baptistu baznīcā plkst. 7.00 Lieldienu agrais dievkalpojums un plkst. 11.00 Lieldienu dievkalpojums. «Viņš nav šeit, bet ir augšāmcēlies. Pieminiet, ko Viņš jums runājis, vēl Galilejā būdams, sacīdams: Cilvēka Dēlam būs tapt nodotam grēcinieku rokās un krustā sistam un trešā dienā augšāmcelties.» /Lūkas evaņģēlijs 24:6–7/

Lieldienas Piejūras Brīvdabas muzejā

Nav nekā labāka, kā svētku svētdienā izkustēties no mājas un vēlams kustēties tieši Piejūras brīvdabas muzeja virzienā, jo svētdien, 21.aprīlī Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs jau dienas vidū (plkst. 12.00) gaida visus lielos un mazos uz kopīgu šūpošanos, Lieldienu zupu, olu krāsošanu, rotaļām, priecīgu pastaigu kopā ar zirgiem, trušiem un citiem zvēriem.

Muzicēs un koncertēs: Lauku muzikanti, Ventspils Mūzika skolas ansamblis Nošu spēles, jauniešu vokāli instrumentālais ansamblis Windy temper, bet folkloras kopa Rotaļnieks gādās, lai visi apmeklētāji ievēro folkloras tradīcijas ir apaļi kā pūpoli un lunkani kā žagari!

Sīkdzīvnieku izstāde Lieldienu zaķa raibie piedzīvojumi

20.aprīlī sākot no plkst. 11.00 Liepājas latviešu biedrības nams aicina uz Lieldienu svinībām visai ģimenei Lieldienu zaķa raibie piedzīvojumi.

Plkst. 11.00–15.00 Liepājas latviešu biedrības namā būs apskatāma trušu un mājputnu pilsētiņa, kurā ikviens interesents varēs gan aplūkot, gan pataustīt un nofotografēties ar dzīvnieciņiem. Papildus mazajiem interesentiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, iemūžināt atmiņās šo dienu Lieldienu foto stūrītī, kā arī piedalīties olu ripināšanā.

Plkst. 10.00–16.00 Rožu laukumā notiks Lieldienu tirdziņš ar amatnieku un mājražotāju izstrādājumiem svētku galdam.


Pievienot komentāru

Rīgas ielu ikdienas uzturēšanai grib novirzīt papildu finansējumu trīs miljonu eiro apmērā

Rīgas ielu uzturēšanai varētu novirzīt vēl trīs miljonus eiro, liecina Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas lēmums.

Somija: Lielbritānijai atlikušas 12 dienas Brexit priekšlikumu iesniegšanai

Eiropas Savienības prezidējošās valsts, Somijas, premjerministrs Anti Rinne, norādījis, ka Brexit kontekstā Lielbritānijas valdībai ir 12 dienas, lai iesniegtu priekšlikumus esošā izstāšanās nolīguma grozīšanai.

Komitejā atbalsta tūrisma nodevas ieviešanu Rīgā

Rīgā no 2021.gada varētu ieviest tūrisma nodevu, paredz Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā atbalstītais saistošo noteikumu projekts.

Nacionālajai akustiskajai koncertzālei paredzētie miljoni sadalīti citam vajadzībām

Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai pieejamie 23 miljoni Eiropas struktūrfondu finansējuma, kurus iepriekš tika plānots izmantot AB dambja pamatu nostiprināšanai, sadalīti citām vajadzībām, paziņojis kultūras ministrs Nauris Puntulis.

FKTK piemēro PrivatBank sodu vairāk nekā miljona apmērā

FKTK padome piemērojusi soda naudu AS PrivatBank 1,019 miljona eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem.

ASV pauž gatavību likvidēt Kaļiņingradas pretgaisa aizsardzības sistēmu

Amerikas Savienotajām Valstīm ir plāns, kā likvidēt pretgaisa aizsardzības sistēmu Krievijas Kaļiņingradas apgabalā, tā atklājis ASV Eiropas Gaisa spēku komandieris Džefs Herigans, vēsta LRT un Breaking Defense.

LIZDA draud ar protestiem, ja skolotāju algas nepalielinās arī nākamgad

Uzzinot par to, ka 2020.gada septembra nav paredzēts paaugstināt skolotāju algas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gatavojas lemt par protestu rīkošanu.

Pūce sola stingrāk kontrolēt pašvaldību aizņemšanos

Pašvaldību aizņēmumi Valsts kasē infrastruktūras objektu būvniecībai tiks vairāk izvērtēti un kontrolēti, solījis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

EP atbalsta lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus

Eiropas Parlamenta deputāti atbalstījuši lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus programmai.

Brexit: jaunais EP sasaukums atbalsta ES nostāju līgumā saglabāt Īrijas risinājumu

Eiropas Parlamenta jaunais sasaukums pieņēmis rezolūciju, kur norādīts, ka esošais Lielbritānijas izstāšanās nolīgums ir taisnīgs, līdzsvarots un nodrošina juridisku noteiktību, kā arī apliecināts, ka Eiropas Savienības likumdevējs atbalsta organizētas izstāšanās scenāriju.

Igaunijā vēlas būtiski dārgāku tabaku, mazajiem brūžiem – paplašināšanos

Igaunijā ierosināti grozījumi akcīzes nodokļa likmēs paredz 15% likmes sadārdzinājumu tabakai un izmaiņas mazo alus darītavu definīcijā, kas paredz nodokļa atlaižu attiecināšanu uz ievērojami lielāku produkciju.

Ukrainā nodeg centrālās bankas eksprezidentes māja

Ukrainas policija izmeklē ugunsgrēku, kurā nodegusi Ukrainas banku sistēmas reformētājas, centrālās bankas bijušās prezidentes māja. «Terors turpinās,» tā komentējusi eksbaņķiere Valērija Gontareva.

Konkurējošajā izsolē valsts piecu gadu obligācijas pārdotas par 24 miljoniem eiro

Valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīru konkurējošajā daudzcenu izsolē pārdotas piecu gadu obligācijas par 24 miljoniem eiro, liecina biržas Nasdaq Riga sniegtā informācija.

Policija sākusi kriminālprocesu par inficēšanās gadījumiem Siguldas bērnudārzos

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldas bērnudārzos.

Igauņu tehnoloģiju uzņēmumi apņemas kļūt klimatam ilgtspējīgi līdz 2030.gadam

33 igauņu tehnoloģiju uzņēmumi un organizācijas, ieskaitot taksometru pakalpojumu sniedzēju Bolt, ir parakstījuši Zaļo solījumu, apņemoties līdz 2030.gadam pārkārtot savu darbību tā, lai no vides un klimata piesārņojuma viedokļa kļūtu pilnībā ilgtspējīgi.

airBaltic augustā pārvadā par 28% vairāk pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2019.gada augustā pārvadājusi 566 093 pasažierus jeb par 28% vairāk nekā šajā mēnesī pērn.

VK: Pašvaldības rīkojas bezatbildīgi, aizņemoties naudu neizvērtētiem un pārāk lieliem projektiem

Daudzu pašvaldību prakse, aizņemoties valsts budžeta finansējumu pārlieku lielu objektu būvniecībai, liecina par īstermiņa domāšanu un bezatbildīgu attieksmi pret saviem nākotnes izdevumiem, secinājusi Valsts kontrole.

Lietuviešu zemnieki atsakās no piena ražošanas zemās iepirkuma cenas dēļ

Piena iepirkuma cenas Lietuvā ir tik zemas, ka mazām un vidējām piena saimniecībām nav izdevīgi pastāvēt, un gada laikā no šīs nozares valstī ir attiekusies katra astotā saimniecība, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Latvija starp deviņām Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – augustā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 6,2%, tai esot starp deviņām Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Kalniete ievēlēta Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidentes amatā

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete ievēlēta par Eiropas Parlamentā lielākās politisko partiju frakcijas – Eiropas Tautas partijas grupas – viceprezidenti.

ASV iesūdz tiesā Snoudenu par viņa jauno grāmatu

Amerikāņu trauksmes cēlējs Edvards Snoudens izdevis jaunu grāmatu, pret kuru prasību tiesā jau tās iznākšanas dienā iesniegušas Amerikas Savienotās Valstis. Prasības mērķis ir «iegūts visus ieņēmumus» no grāmatas tirdzniecības.

Komiteja atbalsta dotācijas palielināšanu Rīgas zoodārzam

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja akceptē Rīgas zoodārza lūgumu palielināt pašvaldības dotāciju par 80 000 eiro uzturēšanas izdevumu segšanai.

Kariņš rosinās auditu par ēdināšanu izglītības iestādēs visā Latvijā

Pēc zarnu nūjiņu infekcijām Siguldā un PVD atklātajiem pārkāpumiem praktiski visās turienes izglītības iestādēs, tiks rosināta pārbaude par to, kā ēdināšana notiek citās izglītības iestādēs Latvijā, atklājis premjers Krišjānis Kariņš.

Spānijā izsludina ceturtās vēlēšanas pēdējos četros gados

Spānijā saglabājas ieilgusi politiska nestabilitāte. Pagaidu premjerministrs Pedro Sančess, nespējot nodrošināt parlamenta vairākuma atbalstu valdības izveidei, paziņojis par jaunu vēlēšanu rīkošanu.

Ministriju prioritārajiem pasākumiem papildus sadala 173,9 miljonus eiro

Valdība lēma ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem 2020.gada budžetā papildus pārdalīt 173,9 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->