bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 19.05.2019 | Vārda dienas: Lita, Sibilla, Teika
LatviaLatvija

Lieldienu maršruts: Nakts dievkalpojumi, Olu medības un danči pilsētas laukumā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tā kā Lieldienās beidzot varēs baudīt pavasara saules siltumu, laiks izvēlēties sev piemērotāko no dažādajiem Lieldienu pasākumiem. Kā zināms, šos svētkus visā Latvijā cilvēki atzīmē dažādi – viens pēc latviskajām tradīcijām, cits pēc kristīgajām, bet vēl kāds vienkārši izmanto garās brīvdienas, lai pavadītu laiku ar savējiem. Tādēļ BNN ir sagatavojis Lieldienu maršrutu, kurā apkopoti visu veidu pasākumi, kā svinēt šos svētkus. Ielūkojies un atrodi sev piemērotāko.

Rīgā: Ekumeniskais Krusta Ceļš

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ikviens aicināts piektdien, 19.aprīlī, izdzīvot Lielās Piektdienas Kristus ciešanu notikumus Rīgas Ekumeniskajā Krusta ceļā!

Krusta ceļš sāksies plkst. 12.00 pie Sv. Jēkaba katedrāles (ierašanās no plkst 11.45) un noslēgsies ap plkst. 14.30 Doma Baznīcas laukumā.

Šī gada Krusta ceļa centrālā tēma ir atstumtība. Katrai apstāšanās vietai – stacijai būs veltīta apakštēma. Pārdomājot tādas apakštēmas kā sevis vainošana, nevērība, meli un manipulācija, mazvērtība, seksuālā vardarbība, norobežošanās no atšķirīgā, kā arī dusmas, kauns un bailes, ikvienu aicinām rast individuālu un sabiedrības ceļu no atstumtības caur pieņemšanu uz mīlestību.

Rīgā: Lielās Piektdienas koncerts Stabat Mater

Stabat Mater ir slavena lūgšana, kas jau izsenis pavadīja Via Crucis rituālu un Lielās piektdienas procesiju. Šī lūgšana ir gan ticīgo, gan profesionālu mūziķu iemīļots skaņdarbs, kas ir izcili piemērots Klusajai nedēļai un Lieldienu ieskandināšanai. Džovanni Batistas Pergolēzi (1710–1736) Stabat Mater ir viens no skaistākajiem un populārākajiem skaņdarbiem klasiskās mūzikas laukā.

Muzikālā materiāla pamatā ir 14.gs. dzīvojušā mūka Jakopo Benedeti teksti, kurā Svētā Jaunava Marija izdzīvo sava dēla Jēzus Kristus nāvi pie krusta. Pergolēzi Stabat Mater iesākas ar baroka laikā bieži pielietoto krusta motīvu stīgās, ko pārņem dziedātāji, it kā attēlojot Mariju stāvam pie Krusta. Daudzie dueti tiek papildināti ar solo ārijām, kas veido līdz tam nebijušu garīgas kantātes veidu, kurā jau ir grūti novilkt robežu starp laicīgo, operisko un garīgo – baznīcai rakstīto mūziku.

Bezmaksas ielūgumi saņemami Rīgas Sv.Pētera baznīcā no 16.aprīļa. Vietu skaits ierobežots.

Āgenskalna tirgū, Rīgā: LIELdienas

21.aprīlī plkst. 9.00–17.00 Āgenskalna apkaimes iedzīvotāji, ģimenes, seniori un citi interesenti aicināti kopā nosvinēt LIELdienas Āgenskalna tirgū.

Plkst. 12.05–13.15 CITY JAZZ RIGA Bigbenda skolas audzēkņu koncerts

Plkst. 13.30–15.00 folkloras kopas Grodi koncerts

Plkst. 12.00–15.00 olu virpošanas darbnīca

Dalība visos pasākumos bezmaksas.

Jūrmalā: Radošās darbnīcas bērniem un gavēņa laika mūzika baznīcā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 21.aprīlī, Jūrmalā ar seno tradīciju rituāliem, radošām darbnīcām, jautrām atrakcijām un muzikāliem priekšnesumiem, olu krāsošanu un ripināšanu, kā arī Lieldienās neiztrūkstošo šūpošanos tiks svinētas Lieldienas.

Lielajā piektdienā uz garīgās mūzikas koncertu Dzintaru koncertzālē aicina valsts akadēmiskais koris Latvija, savukārt Klusajā Sestdienā Dubultu ev. lut. baznīcā skanēs Gavēņa laika mūzika.

Jūrmalas Brīvdabas muzejā

Svētdien, 21. aprīlī, no plkst. 12.00 līdz 15.00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1a notiks pasākums Lieldienas zvejnieka sētā – raibi un krāsaini pavasara svētki ar seno tradīciju rituāliem, jautrām atrakcijām, konkursiem, radošām darbnīcām un pārsteigumiem.

Būs sarūpētas olas, sīpolu mizas un citi dabīgie materiāli krāsošanai, lielais olu vārāmais katls un ugunskurs, lai katrs pats varētu nokrāsot Lieldienu olu un ar savu veikumu padižoties konkursā Skaistākā Lieldienu ola.

Radošajās darbnīcās tiks meistaroti putnu būrīši un izgatavoti svilpaunieki. Mazos un lielos dzīvnieku draugus iepriecinās šķirnes trusīšu un balodīšu izstāde no mini zoo Rančo. Ieeja pasākumā bez maksas.

Koncerti, radošās darbnīcas un Lieldienu tirdziņš Horna dārzā

21.aprīlī no plkst. 13.00 līdz 16.00 Horna dārzā Jomas ielā 35 Majoros – koncerti un radošās darbnīcas pavasarīgā noskaņojumā visai ģimenei. Koncertu sniegs bērnu vokālā popgrupa Nando un postfolkloras grupa Rikši, ar dejām priecēs deju kolektīvi Zālīte un Jūrmaldancis. Notiks jautrā deju stafete Dancot varu, dancot gribu! un Avārijas brigādes jaunāko filmu parāde.

Garīgās mūzikas koncerti un dievkalpojumi baznīcās

Lielajā piektdienā, 19.aprīlī, plkst. 18.00 Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1 Antonīna Dvoržāka garīgo kantāti Stabat Mater izpildīs valsts akadēmiskais koris Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā. Biļetes pieejamas šeit.

Sestdien, 20.aprīlī, plkst. 12.00 Dubultu ev. lut. baznīcā Baznīcas ielā 13 skanēs Gavēņa laika mūzika. Ieeja bez maksas.

Siguldā: Šūpoļu festivāls un Zaķu skrējiens

Lieldienu laikā, no 20. līdz 22.aprīlim, Siguldā jau ceturto gadu notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls, kurš trīs dienu garumā aicinās izšūpoties vairāk nekā 110 unikālās un neparastās mūziķu, mākslinieku, uzņēmēju un novadnieku ģimeņu radītās šūpolēs.

Festivālu sestdien, 20.aprīlī, plkst. 13.00 tradicionāli atklās atraktīvais Zaķu skrējiens no Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma līdz Svētku laukumam.

Savukārt 21.aprīlī no plkst. 9.00 līdz 16.00 Siguldas pils kompleksā norisināsies Lieldienu tirdziņš, kurā varēs nobaudīt un iegādāties vairāk nekā 50 mājražotāju un zemnieku saimniecību audzētu un gatavotu produkciju, kā arī novērtēt Latvijas amatnieku radītos izstrādājumus.

No plkst. 11.00 līdz 14.00 Siguldas pils kompleksā durvis vērs Lieldienu zaķa radošā darbistaba, kur mazie un lielie pasākuma apmeklētāji varēs krāsot un ripināt olas, izgatavot savas īpašās zaķu ausis, piedalīties burkānu vilkšanas izaicinājumā, kā arī aizraujošās rotaļās un spēlēs visai ģimenei.

Lieldienu aktivitātes Siguldas pils kompleksā turpināsies arī 22.aprīlī – no plkst. 11.00 līdz 14.00 notiks Lieldienu darbnīcas un danči kopā ar tautas mūzikas grupu Teikas muzikanti. Savukārt plkst. 12.00 ģimenes ar bērniem tiek aicinātas uz bezmaksas Liepājas leļļu teātra izrādi Kā Ance Lieldienas izglāba. Pēc izrādes – rotaļas, dejas un jautrās stafetes kopā ar Zaķu mammu, zaķenīti Anci un Lācēnu.

Valmierā: Garīgās mūzikas koncerts un Lieldienu svinēšana laukumā pie Kultūras centra

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valmieras Mākslas dienu laikā, 22.aprīlī plkst. 16.00, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā uzstāsies vokālā grupa Putni Antras Dreģes vadībā un ērģelniece Larisa Carjkova ar koncertprogrammu Musica Divina.

Programmas pamatā ir viduslaiku, renesanses un baroka vokālās un vokāli instrumentālās kompozīcijas, kas tapušas, iedvesmojoties no seniem dziedājumiem un tekstiem par mistiskajiem cilvēku aizstāvjiem un Dieva sūtņiem eņģeļiem.

Ieeja par ziedojumiem.

Savukārt 21.aprīlī plkst. 12.00–14.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Lieldienu svinēšana.

Programmā:
– šūpošanās lielās un mazās šūpolēs
– lielformāta spēles
– radošās darbnīcas
– rotaļas

Pasākuma apmeklējums bez maksas.

Tukumā: Lieldienu nakts dievkalpojums un Lieldienu jampadracis

Dievkalpojumi

Visi laipni aicināti arī apmeklēt Lieldienu Dievkalpojumus baznīcās, kā arī Ekumenisko Krusta ceļu 19.aprīlī, Lielajā Piektdienā pulksten 12.00. Tā sākums pie Tukuma Sv. Stefana Romas katoļu baznīcas, Harmonijas iela 1a, Tukums. Vairāk informācijas par pasākumiem baznīcās www.tpkn.lv – Lieldienas Tukumā.

Dievkalpojumi Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā: 20.aprīlī plkst. 22.00 Lieldienu nakts dievkalpojums un 21.aprīlī plkst. 11.00. Lieldienu dievkalpojums. Dievkalpojumi Tukuma Sv. Stefana Romas katoļu baznīcā: 20.aprīlī plkst. 18.00 Lieldienu priekšvakars, 21.aprīlī plkst. 10.00 Kristus augšāmcelšanās svētku dievkalpojums.

Tikmēr pilsētā jau sestdien, 20.aprīlī no pulksten 7.00 visi tiek laipni aicināti uz Skrīnes Lieldienu tirgu Tukumā, kur būs iegādājami tuvāku un tālāku amatnieku darinājumi un zemnieku labumi.

Arī Džūkstes Pasaku muzejā Lieldienu svinēšana sāksies jau sestdien, 20.aprīlī no pulksten 12.00. Šeit norisināsies Pavasara festivāls Lieldieniņa, uz kuru aicina pasaku zaķi un viņa draugi. Apmeklētāji muzejā aicināti izzināt Lieldienu tradīcijas, krāsot un ripināt olas, šūpoties, minēt mīklas, iet rotaļās un darināt putnu būrīšus. Te būs arī iespēja spēlēt rokas leļļu teātri pēc latviešu tautas pasaku Lieldienu motīviem. Adrese: Džūkstes Pasaku muzejs, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 26513314, www.tukumamuzejs.lv/dzukstes-pasaku-muzejs.

Ja vēlaties aktīvāku atpūtu un izmēģināt ko nebijušu, jādodas uz Lielo Ķemeru tīreli, kur divu dienu garumā tiek piedāvāti laivu braucienu bijušā kūdras karjera ezerā. Laivu braucieni notiks sestdienas, 20.aprīļa vakarā pulksten 17.00 ar iespēju vērot saulrietu, kā arī svētdien, 21.aprīlī pulksten 9.00 un 12.00. Vairāk informācijas pa tālruni 26761807, www.ozolaivas.lv

Lieldienās

Lieldienu svētdienā, 21.aprīlī no pulksten 12.00 līdz 16.00 svētki tiks svinēti arī Tukumā. Brīvības laukumā visi aicināti uz radošajām darbnīcām kopā ar keramiķi Madaru Atiķi, biedrību Ligzda un Dabas māju.

Lieldienu Jampadracis 21.aprīlī, plkst. 12.00 sāksies arī Jaunmoku pilī. Būs Jaunmoku tradicionālās «olu medības» un citas nodarbes pils parkā. Lieldienu orientēšanās sacensības izglītos garu un izkustinās kājas, savukārt, priecīgos smaidus būs iespējams iemūžināt atraktīvā foto stūrītī.

Lieldienas latviskās tradīcijās laukos svētdien, 21.aprīlī no pulksten 13.00 aicina svinēt Pastariņa muzejs. Apmeklētāji tik aicināti meklēt atbildi uz mūžseno jautājumu, kāpēc tieši zaķi Lieldienās cilvēkiem nes olas. Zaķu darbnīcā tiks krāsotas olas un veidoti Lieldienu dekori, bet azartiskākie apmeklētāji būs aicināti piedalīties orientēšanās sacensībās muzeja dārzā un spēlēt spēli Olings.

Otrajās Lieldienās

Otrajās Lieldienās, 22.aprīlī no pulksten 12.00 Lieldienas tiks svinētas Jaunpilī. Te bērniem sagatavots teatralizēts uzvedums Lielīgās puķes jociņi. Neizpaliks rotaļas un šūpošanās, olu krāsošana un ripināšana. Noteikti līdzi jāņem savas visskaistākās Lieldienu olas. Tās tiks izstādītas Skaistāko olu izstāde. Viesus pils kroga saimnieces cienās ar Jaunpils pusē iecienīto Lieldienu zupu, bet vēl pirms lielās lustēšanās, visi pulksten 11.00 ir aicināti uz Jaunpils mākslas studijas Aija dalībnieku darba skates atklāšanas pasākumu Izstāžu zālē.

Pašā svētku izskaņā uz koncertu Otrajās Lieldienās No saules lēkta līdz tās rietam, 22.aprīļa vakarā pulksten 17.00 aicina Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca. Ieeja par ziedojumiem baznīcas atjaunošanā. Adrese: Brīvības laukums 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 29145305, www.facebook.com/tukumabaznica.

Engures novadā: Skrējiens Mēs Engurei

Uz sportiskām aktivitātēm 22.aprīlī no pulksten 12.00 aicina engurenieki. Engures novadā notiks skrējiens Mēs Engurei ar aicinājumu skriet, braukt ar velo vai nūjot. Maršruts plānots 22 km garumā, lokveida distance: Bērzciems – Engures ezera skatu tornis – Abragciems – Rideļu pagrieziens – Engures bāka – Engures saietu nams. Starts pie SIA Bērzciems. Skrējiena dalībnieku reģistrācija pulksten 11.00. Vairāk informācijas pa tālruni 26130554, www.enguresnovads.lv

Ventspilī: Agrais Lieldienu dievkalpojums un svinēšana Piejūras brīvdabas muzejā

21.aprīlī Ventspils baptistu baznīcā plkst. 7.00 Lieldienu agrais dievkalpojums un plkst. 11.00 Lieldienu dievkalpojums. «Viņš nav šeit, bet ir augšāmcēlies. Pieminiet, ko Viņš jums runājis, vēl Galilejā būdams, sacīdams: Cilvēka Dēlam būs tapt nodotam grēcinieku rokās un krustā sistam un trešā dienā augšāmcelties.» /Lūkas evaņģēlijs 24:6–7/

Lieldienas Piejūras Brīvdabas muzejā

Nav nekā labāka, kā svētku svētdienā izkustēties no mājas un vēlams kustēties tieši Piejūras brīvdabas muzeja virzienā, jo svētdien, 21.aprīlī Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs jau dienas vidū (plkst. 12.00) gaida visus lielos un mazos uz kopīgu šūpošanos, Lieldienu zupu, olu krāsošanu, rotaļām, priecīgu pastaigu kopā ar zirgiem, trušiem un citiem zvēriem.

Muzicēs un koncertēs: Lauku muzikanti, Ventspils Mūzika skolas ansamblis Nošu spēles, jauniešu vokāli instrumentālais ansamblis Windy temper, bet folkloras kopa Rotaļnieks gādās, lai visi apmeklētāji ievēro folkloras tradīcijas ir apaļi kā pūpoli un lunkani kā žagari!

Sīkdzīvnieku izstāde Lieldienu zaķa raibie piedzīvojumi

20.aprīlī sākot no plkst. 11.00 Liepājas latviešu biedrības nams aicina uz Lieldienu svinībām visai ģimenei Lieldienu zaķa raibie piedzīvojumi.

Plkst. 11.00–15.00 Liepājas latviešu biedrības namā būs apskatāma trušu un mājputnu pilsētiņa, kurā ikviens interesents varēs gan aplūkot, gan pataustīt un nofotografēties ar dzīvnieciņiem. Papildus mazajiem interesentiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, iemūžināt atmiņās šo dienu Lieldienu foto stūrītī, kā arī piedalīties olu ripināšanā.

Plkst. 10.00–16.00 Rožu laukumā notiks Lieldienu tirdziņš ar amatnieku un mājražotāju izstrādājumiem svētku galdam.


Pievienot komentāru

Privatizācijas aģentūra: Rodas bažas, kādēļ LDz vispār spekulē ar kaut kādu privatizāciju

«No Latvijas dzelzceļa priekšsēdētaja Edvīna Bērziņa puses dzirdams daudz spekulāciju un nekorektu izteikumu, piesaucot vārdu «privatizācija». Savā korporatīvajā konfliktā viņš cenšas novērst uzmanību no sarunas par to, kā veidojas uzņēmuma valdes attiecības ar akcionāriem,» BNN intervijā savu viedokli pauž Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

BNN nedēļas apkopojums: Vēl «garāka» ekonomikas ēna. Kalnmeiers zem lupas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pelēkā zona, Neizpratne, Atbilstība, Cīņa par prezidentu, Revīzija, NoplūdeKrāpniecība un Tiesvedības izdevumi.

Populārākie vārdi – Eduards un Emīlija

PMLP Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nedēļā no 20. līdz 26.maijam vispopulārākais vārds ir Eduards, savukārt no sieviešu vārdiem – Emīlija.

Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas.

Igauņu lidsabiedrībai Nordica divu miljonu zaudējumi gadā

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem 2,3 miljonu eiro apmērā, tā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti.

Satversmes tiesa ļauj Rīgas domei pilsētas vēsturiskajā centrā ierobežot «spēļu elles»

Rīgas domes lēmums atteikt SIA Alfor atvērt spēļu zāli Brīvības ielā, Rīgā, atbilst Satversmes normām. Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā publicēšanas dienā.

No Ušakova piedzen 1 000 eiro par labu Ķirsim

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova prasību pret Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija goda un cieņu aizskaroši.

Ventas Balss redaktore sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi Ventas Balss redaktori Gundegu Mertenu vainīgu par nepatiesu ziņu izplatīšanu.

Bezmaksas sabiedriskais transports reģionos un dzelzceļš «kā mugurkauls» – sabiedriskā transporta koncepcija nākamajiem gadiem

Komerciālo maršrutu ieviešana, dzelzceļš kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls un bezmaksas sabiedriskais transports reģionos – to paredz ATD un SM izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija no 2021. līdz 2030.gadam.

ASV apžēloto trauksmes cēlēju Meningu nosūta atpakaļ cietumā

Tiesa Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi atpakaļ cietumā Čelsiju Meningu, kura savulaik nopludinājusi valsts noslēpumus publicēšanai vietnē Wikileaks, bet no ieslodzījuma atbrīvota ar ASV eksprezidenta Baraka Obamas lēmumu.

Viedoklis: VK revīzijā Rīgā atklātais izgaismo arī Ventspils problēmas

Rīgas dome pēdējos gados caur dažādām biedrībām un nodibinājumiem izšķērdējusi 20 miljonus. Dažādas par pašvaldības un to kapitālsabiedrību līdzekļiem «barotas» biedrības nav svešas arī Ventspilij un tās saimniekam.

Starptautiskā policijas operācijā noķer GozNym kiberzagļu grupējumu

Mēģinājuši no vairāk nekā 41 000 upuru banku kontiem izzagt ap 100 miljoniem ASV dolāru – aizdomās par šādu noziegumu Eiropas valstu un Amerikas Savienoto Valstu policijas dienesti notvēruši kibernoziedznieku grupējumu GozNym.

Bordāns rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam

Tieslietu ministrija ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

ACEA: Latvija starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,1%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Polijā bargāki sodi par pedofiliju pēc katoļu baznīcas skandāliem

Polija ir paaugstinājusi sodus par bērnu seksuālu izmantošanu līdz 30 gadiem cietumā pēc tam, kad katoļticīgajā valstī bērnu izmantošanas skandālu pastiprinājusi dokumentālā filma par pedofiliju dievnamos.

Prognoze: 15 gadu laikā Nacionālā akustiskā koncertzāle atgūtu ieguldīto un nopelnītu vēl 17,6 miljonus

Pirmo 15 gadu laikā pēc Nacionālās akustiskās koncertzāles uzcelšanas tā Latvija tautsaimniecībā ienestu 107,6 miljonus eiro, pilnībā kompensējot koncertzāles izveidē ieguldīto un radot vēl 17,6 miljonu ieņēmumus.

ASV uzņēmumu peļņa pieaug – biržu indeksi arī pakāpjas

Pasaules biržu indeksi 16.maijā lielākoties pieauga pēc ASV samiernieciskiem paziņojumiem par tirdzniecību, kā arī spēcīgiem ASV ekonomikas datiem un uzņēmumu peļņas.

Eirovīzijas finālā no Baltijas valstīm iekļuvusi tikai Igaunija

Latvijas grupa Carousel ar dziesmu That Night neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.

Nedēļas nogalē sinoptiķi sola līdz +26 grādiem

Piektdien, 17.maijā, saule mīsies ar mākoņiem un  vietām valsts rietumu rajonos gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s.

Bordāns rosina Saeimā lemt par Ķezberes atstādināšanu no NEPLP

Bordāns rosina Saeimā lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekles amata.

Vējonis aicina atbalstīt Nacionālās akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā

Piedaloties starptautiskajā forumā Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstība, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja visplašākajā mērā atbalstīt jaunas un modernas akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā.

Ierēdņiem prēmijās iedala bērnu aizsardzībai domāto naudu

Labklājības ministrijai papildus piešķirtais valsts budžeta finansējums 619 000 eiro apmērā cita starpā izmaksāts ierēdņiem piemaksās, naudas balvās vai prēmijās par pašsaprotamiem un ikdienā veicamiem uzdevumiem.

EK par karteļa izveidi no piecām bankām pieprasa miljardu

Eiropas Komisija piecām bankām noteikusi naudassodus vairāk nekā viena miljarda eiro kopsummā saistībā ar slepenu vienošanos ārvalstu valūtu tirdzniecībā.

Zviedrijā lems par Islāma valsts eiropiešu kaujinieku tribunālu

Starptautiskais sabiedrībai plānojot kara tribunālu, lai tiesātu teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekus, no kuriem daudzi karot Sīrijā un Irākā savulaik devās no Eiropas valstīm, Zviedrija gatavo augsta līmeņa sanāksmi Stokholmā.

Uzsāk Igaunijas – Latvijas 3.starpsavienojuma izbūvi

AST uzsācis projekta realizācijas nākamo posmu, izbūvējot jaunu 330 kV elektrolīniju no Rīgas TEC–2 līdz apakšstacijai Kilingi – Nōmme Igaunijā.