bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 21.07.2019 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

Lieldienu maršruts: Nakts dievkalpojumi, Olu medības un danči pilsētas laukumā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tā kā Lieldienās beidzot varēs baudīt pavasara saules siltumu, laiks izvēlēties sev piemērotāko no dažādajiem Lieldienu pasākumiem. Kā zināms, šos svētkus visā Latvijā cilvēki atzīmē dažādi – viens pēc latviskajām tradīcijām, cits pēc kristīgajām, bet vēl kāds vienkārši izmanto garās brīvdienas, lai pavadītu laiku ar savējiem. Tādēļ BNN ir sagatavojis Lieldienu maršrutu, kurā apkopoti visu veidu pasākumi, kā svinēt šos svētkus. Ielūkojies un atrodi sev piemērotāko.

Rīgā: Ekumeniskais Krusta Ceļš

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ikviens aicināts piektdien, 19.aprīlī, izdzīvot Lielās Piektdienas Kristus ciešanu notikumus Rīgas Ekumeniskajā Krusta ceļā!

Krusta ceļš sāksies plkst. 12.00 pie Sv. Jēkaba katedrāles (ierašanās no plkst 11.45) un noslēgsies ap plkst. 14.30 Doma Baznīcas laukumā.

Šī gada Krusta ceļa centrālā tēma ir atstumtība. Katrai apstāšanās vietai – stacijai būs veltīta apakštēma. Pārdomājot tādas apakštēmas kā sevis vainošana, nevērība, meli un manipulācija, mazvērtība, seksuālā vardarbība, norobežošanās no atšķirīgā, kā arī dusmas, kauns un bailes, ikvienu aicinām rast individuālu un sabiedrības ceļu no atstumtības caur pieņemšanu uz mīlestību.

Rīgā: Lielās Piektdienas koncerts Stabat Mater

Stabat Mater ir slavena lūgšana, kas jau izsenis pavadīja Via Crucis rituālu un Lielās piektdienas procesiju. Šī lūgšana ir gan ticīgo, gan profesionālu mūziķu iemīļots skaņdarbs, kas ir izcili piemērots Klusajai nedēļai un Lieldienu ieskandināšanai. Džovanni Batistas Pergolēzi (1710–1736) Stabat Mater ir viens no skaistākajiem un populārākajiem skaņdarbiem klasiskās mūzikas laukā.

Muzikālā materiāla pamatā ir 14.gs. dzīvojušā mūka Jakopo Benedeti teksti, kurā Svētā Jaunava Marija izdzīvo sava dēla Jēzus Kristus nāvi pie krusta. Pergolēzi Stabat Mater iesākas ar baroka laikā bieži pielietoto krusta motīvu stīgās, ko pārņem dziedātāji, it kā attēlojot Mariju stāvam pie Krusta. Daudzie dueti tiek papildināti ar solo ārijām, kas veido līdz tam nebijušu garīgas kantātes veidu, kurā jau ir grūti novilkt robežu starp laicīgo, operisko un garīgo – baznīcai rakstīto mūziku.

Bezmaksas ielūgumi saņemami Rīgas Sv.Pētera baznīcā no 16.aprīļa. Vietu skaits ierobežots.

Āgenskalna tirgū, Rīgā: LIELdienas

21.aprīlī plkst. 9.00–17.00 Āgenskalna apkaimes iedzīvotāji, ģimenes, seniori un citi interesenti aicināti kopā nosvinēt LIELdienas Āgenskalna tirgū.

Plkst. 12.05–13.15 CITY JAZZ RIGA Bigbenda skolas audzēkņu koncerts

Plkst. 13.30–15.00 folkloras kopas Grodi koncerts

Plkst. 12.00–15.00 olu virpošanas darbnīca

Dalība visos pasākumos bezmaksas.

Jūrmalā: Radošās darbnīcas bērniem un gavēņa laika mūzika baznīcā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 21.aprīlī, Jūrmalā ar seno tradīciju rituāliem, radošām darbnīcām, jautrām atrakcijām un muzikāliem priekšnesumiem, olu krāsošanu un ripināšanu, kā arī Lieldienās neiztrūkstošo šūpošanos tiks svinētas Lieldienas.

Lielajā piektdienā uz garīgās mūzikas koncertu Dzintaru koncertzālē aicina valsts akadēmiskais koris Latvija, savukārt Klusajā Sestdienā Dubultu ev. lut. baznīcā skanēs Gavēņa laika mūzika.

Jūrmalas Brīvdabas muzejā

Svētdien, 21. aprīlī, no plkst. 12.00 līdz 15.00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1a notiks pasākums Lieldienas zvejnieka sētā – raibi un krāsaini pavasara svētki ar seno tradīciju rituāliem, jautrām atrakcijām, konkursiem, radošām darbnīcām un pārsteigumiem.

Būs sarūpētas olas, sīpolu mizas un citi dabīgie materiāli krāsošanai, lielais olu vārāmais katls un ugunskurs, lai katrs pats varētu nokrāsot Lieldienu olu un ar savu veikumu padižoties konkursā Skaistākā Lieldienu ola.

Radošajās darbnīcās tiks meistaroti putnu būrīši un izgatavoti svilpaunieki. Mazos un lielos dzīvnieku draugus iepriecinās šķirnes trusīšu un balodīšu izstāde no mini zoo Rančo. Ieeja pasākumā bez maksas.

Koncerti, radošās darbnīcas un Lieldienu tirdziņš Horna dārzā

21.aprīlī no plkst. 13.00 līdz 16.00 Horna dārzā Jomas ielā 35 Majoros – koncerti un radošās darbnīcas pavasarīgā noskaņojumā visai ģimenei. Koncertu sniegs bērnu vokālā popgrupa Nando un postfolkloras grupa Rikši, ar dejām priecēs deju kolektīvi Zālīte un Jūrmaldancis. Notiks jautrā deju stafete Dancot varu, dancot gribu! un Avārijas brigādes jaunāko filmu parāde.

Garīgās mūzikas koncerti un dievkalpojumi baznīcās

Lielajā piektdienā, 19.aprīlī, plkst. 18.00 Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1 Antonīna Dvoržāka garīgo kantāti Stabat Mater izpildīs valsts akadēmiskais koris Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā. Biļetes pieejamas šeit.

Sestdien, 20.aprīlī, plkst. 12.00 Dubultu ev. lut. baznīcā Baznīcas ielā 13 skanēs Gavēņa laika mūzika. Ieeja bez maksas.

Siguldā: Šūpoļu festivāls un Zaķu skrējiens

Lieldienu laikā, no 20. līdz 22.aprīlim, Siguldā jau ceturto gadu notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls, kurš trīs dienu garumā aicinās izšūpoties vairāk nekā 110 unikālās un neparastās mūziķu, mākslinieku, uzņēmēju un novadnieku ģimeņu radītās šūpolēs.

Festivālu sestdien, 20.aprīlī, plkst. 13.00 tradicionāli atklās atraktīvais Zaķu skrējiens no Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma līdz Svētku laukumam.

Savukārt 21.aprīlī no plkst. 9.00 līdz 16.00 Siguldas pils kompleksā norisināsies Lieldienu tirdziņš, kurā varēs nobaudīt un iegādāties vairāk nekā 50 mājražotāju un zemnieku saimniecību audzētu un gatavotu produkciju, kā arī novērtēt Latvijas amatnieku radītos izstrādājumus.

No plkst. 11.00 līdz 14.00 Siguldas pils kompleksā durvis vērs Lieldienu zaķa radošā darbistaba, kur mazie un lielie pasākuma apmeklētāji varēs krāsot un ripināt olas, izgatavot savas īpašās zaķu ausis, piedalīties burkānu vilkšanas izaicinājumā, kā arī aizraujošās rotaļās un spēlēs visai ģimenei.

Lieldienu aktivitātes Siguldas pils kompleksā turpināsies arī 22.aprīlī – no plkst. 11.00 līdz 14.00 notiks Lieldienu darbnīcas un danči kopā ar tautas mūzikas grupu Teikas muzikanti. Savukārt plkst. 12.00 ģimenes ar bērniem tiek aicinātas uz bezmaksas Liepājas leļļu teātra izrādi Kā Ance Lieldienas izglāba. Pēc izrādes – rotaļas, dejas un jautrās stafetes kopā ar Zaķu mammu, zaķenīti Anci un Lācēnu.

Valmierā: Garīgās mūzikas koncerts un Lieldienu svinēšana laukumā pie Kultūras centra

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valmieras Mākslas dienu laikā, 22.aprīlī plkst. 16.00, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā uzstāsies vokālā grupa Putni Antras Dreģes vadībā un ērģelniece Larisa Carjkova ar koncertprogrammu Musica Divina.

Programmas pamatā ir viduslaiku, renesanses un baroka vokālās un vokāli instrumentālās kompozīcijas, kas tapušas, iedvesmojoties no seniem dziedājumiem un tekstiem par mistiskajiem cilvēku aizstāvjiem un Dieva sūtņiem eņģeļiem.

Ieeja par ziedojumiem.

Savukārt 21.aprīlī plkst. 12.00–14.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Lieldienu svinēšana.

Programmā:
– šūpošanās lielās un mazās šūpolēs
– lielformāta spēles
– radošās darbnīcas
– rotaļas

Pasākuma apmeklējums bez maksas.

Tukumā: Lieldienu nakts dievkalpojums un Lieldienu jampadracis

Dievkalpojumi

Visi laipni aicināti arī apmeklēt Lieldienu Dievkalpojumus baznīcās, kā arī Ekumenisko Krusta ceļu 19.aprīlī, Lielajā Piektdienā pulksten 12.00. Tā sākums pie Tukuma Sv. Stefana Romas katoļu baznīcas, Harmonijas iela 1a, Tukums. Vairāk informācijas par pasākumiem baznīcās www.tpkn.lv – Lieldienas Tukumā.

Dievkalpojumi Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā: 20.aprīlī plkst. 22.00 Lieldienu nakts dievkalpojums un 21.aprīlī plkst. 11.00. Lieldienu dievkalpojums. Dievkalpojumi Tukuma Sv. Stefana Romas katoļu baznīcā: 20.aprīlī plkst. 18.00 Lieldienu priekšvakars, 21.aprīlī plkst. 10.00 Kristus augšāmcelšanās svētku dievkalpojums.

Tikmēr pilsētā jau sestdien, 20.aprīlī no pulksten 7.00 visi tiek laipni aicināti uz Skrīnes Lieldienu tirgu Tukumā, kur būs iegādājami tuvāku un tālāku amatnieku darinājumi un zemnieku labumi.

Arī Džūkstes Pasaku muzejā Lieldienu svinēšana sāksies jau sestdien, 20.aprīlī no pulksten 12.00. Šeit norisināsies Pavasara festivāls Lieldieniņa, uz kuru aicina pasaku zaķi un viņa draugi. Apmeklētāji muzejā aicināti izzināt Lieldienu tradīcijas, krāsot un ripināt olas, šūpoties, minēt mīklas, iet rotaļās un darināt putnu būrīšus. Te būs arī iespēja spēlēt rokas leļļu teātri pēc latviešu tautas pasaku Lieldienu motīviem. Adrese: Džūkstes Pasaku muzejs, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 26513314, www.tukumamuzejs.lv/dzukstes-pasaku-muzejs.

Ja vēlaties aktīvāku atpūtu un izmēģināt ko nebijušu, jādodas uz Lielo Ķemeru tīreli, kur divu dienu garumā tiek piedāvāti laivu braucienu bijušā kūdras karjera ezerā. Laivu braucieni notiks sestdienas, 20.aprīļa vakarā pulksten 17.00 ar iespēju vērot saulrietu, kā arī svētdien, 21.aprīlī pulksten 9.00 un 12.00. Vairāk informācijas pa tālruni 26761807, www.ozolaivas.lv

Lieldienās

Lieldienu svētdienā, 21.aprīlī no pulksten 12.00 līdz 16.00 svētki tiks svinēti arī Tukumā. Brīvības laukumā visi aicināti uz radošajām darbnīcām kopā ar keramiķi Madaru Atiķi, biedrību Ligzda un Dabas māju.

Lieldienu Jampadracis 21.aprīlī, plkst. 12.00 sāksies arī Jaunmoku pilī. Būs Jaunmoku tradicionālās «olu medības» un citas nodarbes pils parkā. Lieldienu orientēšanās sacensības izglītos garu un izkustinās kājas, savukārt, priecīgos smaidus būs iespējams iemūžināt atraktīvā foto stūrītī.

Lieldienas latviskās tradīcijās laukos svētdien, 21.aprīlī no pulksten 13.00 aicina svinēt Pastariņa muzejs. Apmeklētāji tik aicināti meklēt atbildi uz mūžseno jautājumu, kāpēc tieši zaķi Lieldienās cilvēkiem nes olas. Zaķu darbnīcā tiks krāsotas olas un veidoti Lieldienu dekori, bet azartiskākie apmeklētāji būs aicināti piedalīties orientēšanās sacensībās muzeja dārzā un spēlēt spēli Olings.

Otrajās Lieldienās

Otrajās Lieldienās, 22.aprīlī no pulksten 12.00 Lieldienas tiks svinētas Jaunpilī. Te bērniem sagatavots teatralizēts uzvedums Lielīgās puķes jociņi. Neizpaliks rotaļas un šūpošanās, olu krāsošana un ripināšana. Noteikti līdzi jāņem savas visskaistākās Lieldienu olas. Tās tiks izstādītas Skaistāko olu izstāde. Viesus pils kroga saimnieces cienās ar Jaunpils pusē iecienīto Lieldienu zupu, bet vēl pirms lielās lustēšanās, visi pulksten 11.00 ir aicināti uz Jaunpils mākslas studijas Aija dalībnieku darba skates atklāšanas pasākumu Izstāžu zālē.

Pašā svētku izskaņā uz koncertu Otrajās Lieldienās No saules lēkta līdz tās rietam, 22.aprīļa vakarā pulksten 17.00 aicina Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca. Ieeja par ziedojumiem baznīcas atjaunošanā. Adrese: Brīvības laukums 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 29145305, www.facebook.com/tukumabaznica.

Engures novadā: Skrējiens Mēs Engurei

Uz sportiskām aktivitātēm 22.aprīlī no pulksten 12.00 aicina engurenieki. Engures novadā notiks skrējiens Mēs Engurei ar aicinājumu skriet, braukt ar velo vai nūjot. Maršruts plānots 22 km garumā, lokveida distance: Bērzciems – Engures ezera skatu tornis – Abragciems – Rideļu pagrieziens – Engures bāka – Engures saietu nams. Starts pie SIA Bērzciems. Skrējiena dalībnieku reģistrācija pulksten 11.00. Vairāk informācijas pa tālruni 26130554, www.enguresnovads.lv

Ventspilī: Agrais Lieldienu dievkalpojums un svinēšana Piejūras brīvdabas muzejā

21.aprīlī Ventspils baptistu baznīcā plkst. 7.00 Lieldienu agrais dievkalpojums un plkst. 11.00 Lieldienu dievkalpojums. «Viņš nav šeit, bet ir augšāmcēlies. Pieminiet, ko Viņš jums runājis, vēl Galilejā būdams, sacīdams: Cilvēka Dēlam būs tapt nodotam grēcinieku rokās un krustā sistam un trešā dienā augšāmcelties.» /Lūkas evaņģēlijs 24:6–7/

Lieldienas Piejūras Brīvdabas muzejā

Nav nekā labāka, kā svētku svētdienā izkustēties no mājas un vēlams kustēties tieši Piejūras brīvdabas muzeja virzienā, jo svētdien, 21.aprīlī Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs jau dienas vidū (plkst. 12.00) gaida visus lielos un mazos uz kopīgu šūpošanos, Lieldienu zupu, olu krāsošanu, rotaļām, priecīgu pastaigu kopā ar zirgiem, trušiem un citiem zvēriem.

Muzicēs un koncertēs: Lauku muzikanti, Ventspils Mūzika skolas ansamblis Nošu spēles, jauniešu vokāli instrumentālais ansamblis Windy temper, bet folkloras kopa Rotaļnieks gādās, lai visi apmeklētāji ievēro folkloras tradīcijas ir apaļi kā pūpoli un lunkani kā žagari!

Sīkdzīvnieku izstāde Lieldienu zaķa raibie piedzīvojumi

20.aprīlī sākot no plkst. 11.00 Liepājas latviešu biedrības nams aicina uz Lieldienu svinībām visai ģimenei Lieldienu zaķa raibie piedzīvojumi.

Plkst. 11.00–15.00 Liepājas latviešu biedrības namā būs apskatāma trušu un mājputnu pilsētiņa, kurā ikviens interesents varēs gan aplūkot, gan pataustīt un nofotografēties ar dzīvnieciņiem. Papildus mazajiem interesentiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, iemūžināt atmiņās šo dienu Lieldienu foto stūrītī, kā arī piedalīties olu ripināšanā.

Plkst. 10.00–16.00 Rožu laukumā notiks Lieldienu tirdziņš ar amatnieku un mājražotāju izstrādājumiem svētku galdam.


Pievienot komentāru

Starp pārkāpumiem Muižnieka vēlēšanās uzsver dalībnieku skaita neprecizitātes

IKVD veiktās pārbaudes ziņojumā par konstatētajiem pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās lielāks akcents tiek likts uz neprecizitātēm par reģistrēto dalībnieku skaitu pirms un pēc vēlēšanām.

Latvijai starp Baltijas valstīm pirmajā ceturksnī lielākais budžeta deficīts

Latvijā pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret IKP bijis lielāks nekā ES vidēji, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 22 ES dalībvalstīm.

Augstākā tiesa negroza lēmumu neizmaksāt pensiju personai, kura nedzīvo Latvijā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments lēmis negrozīt tiesas spriedumu, ar kuru atteikts piešķirt vecuma pensiju tādēļ, ka viņa nedzīvo Latvijā.

Rīgas satiksmes padomi vadīs Normunds Narvaišs

Par Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāju piektdien, 19.jūlijā, ievēlēts Normunds Narvaišs, bet viņa vietnieks būs Ainārs Ozols, informē uzņēmumā.

Ušakovs samaksā tiesas piespriesto sodu – Ķirsis atgūst 1 000 eiro

Šī gada jūnijā spēkā stājies bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam nelabvēlīgais tiesas spriedums strīdā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija godu un cieņu aizskaroši, liecina publiski pieejamā informācija.

Igauņu jaunuzņēmums Transferwise piesaista Netflix finanšu direktoru

Igauņu uzņēmēju dibinātais finanšu pakalpojumu jaunuzņēmums Transferwise tā vadībai piesaistījis speciālistu, kurš iepriekš bijis finanšu direktors amerikāņu kinofilmu un televīzijas seriālu straumēšanas pakalpojumā Netflix.

Bērziņa karjeras līkloči. No Kuģniecības afērām uz silto krēslu LDz valdē

Kas īsti slēpjas aiz Latvijas dzelzceļa šefa «nevainojamās» reputācijas?

Aizdomas par kukuļņemšanu – KNAB aizturējis Dobeles pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju

KNAB aizdomās par kukuļņemšanu no būvfirmas īpašnieka Madara Radžeļa aizturējis Dobeles novada pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 0,4%

Salīdzinot ar maiju, 2019.gada jūnijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4%, liecina CSP dati.

Tēva krēslā – pēc LU kukuļu skandāla Skonto grupa vadību uzņemas Rāvja dēls

Skonto grupas uzņēmumu vadību pārņēmis Rihards Rāvis. Tāpat viņš kļuvis arī par grupas uzņēmumu kapitāla daļu turētāju.

Nausēda grib, lai Baltijas elektrotīklu sinhronizāciju atbild īpašs ES koordinators

Lietuvas prezidents ierosinājis iecelt īpašu Eiropas Savienības koordinatoru, kas rūpētos par Baltijas valstu elektrotīklu atslēgšanu no postpadomju sistēmas un sinhronizēšanu ar Eiropas elektrotīkliem.

Ukraina pēc Putina pasu piedāvājuma gatavo reformu pilsonības piešķiršanā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis licis pārveidot Ukrainas pilsonības piešķiršanas kārtību, tā reaģējot uz Kremļa rīkojumu, ar ko Krievija paplašina to ukraiņu loku, kuri var pieteikties Krievijas pasu saņemšanai paātrinātā kārtībā.

ST vērtēs normas, kas noteic mācības augstskolās un koledžās īstenot valsts valodā

ST pēc 20 13.Saeimas deputātu iesnieguma ierosinājusi lietu par to, vai Augstskolu likumā noteiktās normas, kas nosaka, ka augstskolas un koledžas studiju programmas īsteno tikai valsts valodā, atbilst Satversmei.

Dobeles un Tukuma vēja parkos atļauj izvietot 35 vēja turbīnas iecerētās 51 vietā

VPVB SIA Eolus ir izdevis atzinumu par vēja elektrostaciju parku Dobele un Pienava būvniecības ieceres ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā atļauj izbūvēt 35 no sākotnēji plānotās 51 vēja turbīnas.

Publiskai apspriešanai nodots likumprojekts, ar ko zāles cer padarīt pieejamākas, bet zāļu tirgu – caurskatāmāku

VM publiskajai apspriešanai nodevusi likumprojektu, kas paredz likt lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti veikt tikai elektroniskā formātā un par to informēt arī Zāļu valsts aģentūru.

ASV notriec Irānas lidaparātu, pieaug saspīlējums Persijas līcī

Amerikas Savienotās Valstis Arābijas jūrā ir notriekušas Irānas bezpilota lidaparātu, pieaugot militāram saspīlējumam starp Vašingtonu un Teherānu.

VVD: Baldonē atklātās ķimikālijas videi un cilvēkiem draudus nerada

Baldonē Riekstukalna apkārtnē atrastās 30 mucas ar dažādām ķimikālijām tiešu apdraudējumu videi un cilvēkiem nerada, informē Valsts vides dienestā.

Jautājumiem par pašvaldību reformu atklās īpašu zvanu centru

VARAM ierīkojusi īpašu zvanu centru tieši iedzīvotāju jautājumiem par administratīvi teritoriālo reformu un tas darbu sāks no pirmdienas, 22.jūlija.

NATO StratCom FaceApp neuzskata par bīstamāku nekā Facebook, bet aicina izvērtēt, kam nododam savus datus

ASV celta trauksme par Krievijā tapušo lietotni FaceApp, kas ļauj dažu sekunžu laikā gūt priekšstatu, kā lietotājs izskatīsies vecumdienās. NATO StratCom lietotni gan neuzskata par bīstamāku par citām, kurām lietotāji uztic savus datus.

Skandināvu tūristu slepkavām Marokā piespriež nāvessodus

Marokā par divu skandināvu tūristu slepkavībām piespriests nāvessods trim teroristiskā grupējuma Islāma valsts atbalstītājiem.

Pārbaudei par Kalnmeiera atbrīvošanu lūdz iesniegt papildu informāciju

Saeimas deputātiem, pēc kuru rosinājuma sākta pārbaude, vai pastāv pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanai no amata, lūgts precizēt savu pieprasījumu, sniedzot konkrētāku informāciju saistībā ar iesniegumā minētajiem secinājumiem.

Petraviča jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vēlas vairāk atbildības valstij

Jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vairāk funkciju nonāks valsts pārziņā, pauda labklājības ministre Ramona Petraviča.

Nedēļas nogalē vietām paredz lietu, bet turpmākajām dienām – vasarīgu siltumu

Nedēļas nogalē biežāk uzspīdēs saule un lietus gaidāms tikai vietām austrumu rajonos, savukārt svētdienas vakarā Latvijā daudzviet līs, tomēr saglabāsies silts laiks.

Barnjē: ES darījusi visu, lai panāktu Brexit vienošanos

Brexit vienošanās ir sabalansēta un tā nodrošinās Lielbritānijas un ES sadarbību arī turpmāk, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu uzsvēra Eiropas Komisijas Brexit sarunu vadītājs Mišels Barnjē.

Alternatīvā teritoriālā reforma – vismaz pieci apriņķi un vairāk varas pašvaldībām

Alternatīvās administratīvi teritoriālās reformas autori piedāvā izveidot piecus vai astoņus apriņķus, proti, uz plānošanas reģiona bāzes vai republikas pilsētu administratīvās jaudas bāzes.


-->