Lieli apkures rēķini? Uzzini, kā tos samazināt

Āra gaisa temperatūra noslīdējusi zem -10 grādu pēc Celsija atzīmes, un tuvākajās nedēļās gaidāms vēl lielāks aukstums. Līdz ar to aktualizējies jautājums, kā samazināt apkures rēķinus, nezaudējot vēlamo komforta līmeni, padomus dos Rīgas siltuma pārstāvji. 

Rīgas siltumā norāda, ka maksu par apkuri sastāda divas komponentes – siltumenerģijas cena (tarifs) un patēriņš.

Pārstāvji atzīmē, ka pēc gāzes tirgus atvēršanas siltumenerģijas tarifs no 2017.gada aprīļa līdz šim brīdim, ieskaitot februāri, ir nemainīgi zems: 44,39 EUR/MWh bez pievienotā vērtības nodokļa.

«Jo vairāk siltuma tiek patērēts, jo lielāks rēķins,» tāpēc ir svarīgi siltumu izmantot racionāli, novēršot nelietderīgu siltumenerģijas patēriņu, norāda Rīgas siltums pārstāvji. Ar savas ēkas siltumenerģijas patēriņu var iepazīties Rīgas siltuma mājas lapā, sadaļā Iedzīvotājiem – «Patēriņa salīdzinājums».

Ieteikumus, kā ietaupīt un efektīvi izmantot siltumenerģiju, var atrast sadaļā Energoefektivitāte – «Taupīšanas pasākumi ēkā un dzīvoklī».

Siltuma maksas sadalītāji (alokatori) ļauj precīzi aprēķināt siltumenerģijas patēriņa sadalījumu pa dzīvokļiem, vairāk var izlasīt sadaļā Energoefektivitāte – «Pētījumi».

Ref: 225.000.103.29

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas