Lielo parādu dēļ Brazīlijai draud atņemt balsstiesības ANO Ģenerālajā asamblejā

Pastāv draudi, ka, nesamaksājot parādus Apvienoto Nāciju organizācijai (ANO), Brazīlija ANO Ģenerālajā asamblejā varētu zaudēt balsstiesības, informē Reuters.

Brazīlija ir otra lielākā ANO parādniece aiz ASV – tās parāds ir 415,8 miljoni dolāru. Līdz 2019.gada beigām tai jāsamaksā 126,6 miljoni dolāru, vai arī tā zaudēs savas balsstiesības ANO.

Arī Brazīlijas Ekonomikas ministrijas sekretārs starptautisko attiecību jautājumos Erivaldo Gomezs (Erivaldo Gomes) Reuters atzinis, ka pastāv risks, ka Brazīlija pirmo reizi tās vēsturē zaudēs balsstiesības ANO.

Ekonomikas ministrija lūgusi Brazīlijas kongresam atbalstīt 130 miljonu dolāru finansējumu, lai varētu segt daļu Brazīlijas parādu ANO.

Komorosai, Sao Tomei un Principei, un Somālijai parādu dēļ draudēja balsstiesību atņemšana, tomeŗ ANO Ģenerālā asambleja oktobrī nobalsoja par to saglabāšanu.

Kopumā dalībvalstis ANO ir parādā 1,38 miljardus dolāru. 97% no šīs summas veido septiņas valstis – ASV, Brazīlija, Argentīna, Meksika, Irāna, Izraēla un Venecuēla. Vēl parādā ir 58 valstis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas