Lielvārdē atkārtoti izvieto pārvietojamo Gaisa kontroles un ziņošanas centru

Sniedzot ieguldījumu NATO spēku klātbūtnes stiprināšanā alianses austrumos, Vācijas bruņotie spēki Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē atkārtoti izvietojuši pārvietojamo Gaisa kontroles un ziņošanas centru, kas tur atradīsies turpmākos trīs mēnešus.

Integrēts Baltijas valstu gaisa telpas kontroles sistēmā (BALTNET), pārvietojamais Gaisa kontroles un ziņošanas centrs būs daļa no NATO gaisa telpas novērošanas un kontroles sistēmas. Šī centra personāls sniegs atbalstu arī Nacionālo bruņoto spēku apmācībā, uzsver Aizsardzības ministrijā (AM).

AM norāda, ka pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos, NATO, tostarp Vācija, aktīvi iesaistās klātbūtnes stiprināšanā un drošības veicināšanā Latvijā.

Vācijas bruņotie spēki Latvijā atkārtoti izvieto pārvietojamo Gaisa kontroles un ziņošanas centru iniciatīvas Persistent Presence ietvaros, īstenojot sabiedroto spēku klātbūtni saskaņā ar NATO samitā Velsā pieņemtajiem lēmumiem par reģionālās drošības stiprināšanu alianses austrumu pierobežā.

Pirmo reizi pārvietojamais Gaisa kontroles un ziņošanas centrs Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē uz trīs mēnešu periodu tika izvietots pērn jūlijā.

Jau ziņots, ka šī gada martā, oficiālās vizītes Latvijā laikā, par pārvietojamā Gaisa kontroles un ziņošanas centra atkārtotu izvietošanu Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē paziņoja Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen)

Šī centra izvēršanas plānošanas procesa veicināšanā atbalstu ir sniegusi arī NATO spēku integrācijas vienība.

Ref:224.000.103.945

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas