bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 16.12.2019 | Vārda dienas: Alvīne

Liepājā sāks skanēt studentu radio pilsētai – Radio SWH Spin 94,6FM

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ar jaunā mācību gada sākumu Liepājā frekvencē 94,6 FM jaunā formātā sāks skanēt Radio SWH Spin, kas tapis sadarbojoties Liepājas Universitātei un AS Radio SWH. Jaunu radiostaciju piepildīs Liepājas studentu balsis un veidotais saturs.

Jauniešu auditorijai paredzētas Radio SWH Spin līdz šim bija dzirdams internetā, taču aizvadītā gada 31.jūlijā tas sāka skanēt Liepājā frekvencē 94,6 FM. Tomēr 2.septembrī radio stacija iegūs jaunu skanējumu – ar vēstījumu «studentu radio pilsētai» ēteru iedzīvinās Liepājas Universitātes studentu balsis.

Līdztekus jauna radio ētera skanējumam no septembra Liepājas Universitātē tiks piedāvāts jauns brīvās izvēles C daļas kurss Radio loma mūsdienu sabiedrībā un biznesā, kuru vadīs Radio SWH profesionāļi, sniedzot ieskatu radio kā medija darbības pamatprincipos. Kursa ietvaros tiks iekļautas tādas tēmas kā radio ētera veidošanas prakse, satura un mūzikas izvēles pamatprincipi, radio kā uzņēmējdarbības elements, mārketinga loma mediju biznesā, ziņu veidošanas un lasīšanas praktikums, kā arī improvizācijas un publiskās runas nodarbības, kas ir nozīmīgs mūsdienu radio satura veidošanas elements.

«Radio SWH un Liepājas Universitātes sadarbības ietvaros izveidotais pilotprojekts ir līdz šim Latvijā nebijis notikums, jo mediju nozarē neviens nav veidojis «dzīvu medija platformu», piedāvājot jaunajiem censoņiem iespēju pieredzējušu profesionāļu vadībā apgūt praktiskās iemaņas darbam medijā,» skaidro Radio SWH pārstāvji.

Gan Liepājas Universitāte, gan Radio SWH izsaka cerības, ka šis radio formāts kļūs par nozīmīgu jauno radošo ētera personību izaugsmes sākuma punktu.

Radio SWH valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics atzīst:

«Līdzīgi kā sportā, arī mediju biznesā ir nepieciešami savi «fārmklubi», kuros aug jaunā profesionāļu paaudze. Un es teikšu godīgi – Latvijā tas ir ļoti aktuāli.»

«Brīdī, kad radās iespēja iegūt apraides tiesības Liepājā, bija skaidrs, ka veidosim arī saturu,» apliecina Šipkēvics. «Radio SWH Spin vienmēr ir bijis radio jauniešiem, tāpēc arī pašsaprotama šķita sadarbības izveidošana ar pilsētas aktīvāko jauniešu meku – Liepājas Universitāti.»

Šipkēvics atzīst, ka atlases laikā bijis pārsteigts par jauniešu radošumu, drosmi un oriģinalitāti. Pašlaik pirmie dīdžeji apgūst visas nepieciešamās prasmes, lai septembrī varētu sākt darbu.

«Mēs, Radio SWH komanda, redzam lielu perspektīvu šajos jauniešos, iespējams nākotnē tās būs mūsu vai kādas citas radio stacijas ētera personības, bet, protams, vēl liels darbs un pašu ieguldījums ir priekšā,» cerību izsaka Šipkēvics.

Arī Liepājas Universitāte ir gandarīta par iespēju veidot savu radio studiju sadarbībā ar Radio SWH, tādējādi studentiem sniedzot iespēju ne vien izmēģināt savus spēkus radio, bet vienlaikus būt arī mūsdienīgiem un informētiem.

«Vienmēr esmu uzsvērusi, ka sadarbībā īstenojas labas un progresīvas idejas, radoša iniciatīva – šoreiz mūsu sadarbības partneris Radio SWH ļaus ieskatīties universitātei jaunā jomā, papildinot mūsu zināšanas un prasmes,»

norāda Liepājas Universitātes rektore Dace Markus. «Liepājas Universitāte būs otrā universitāte Latvijā un pirmā ārpus Rīgas, kurai būs studentu radio, bet pirmā, kurai būs unikāla iespēja līdzās studentu pamatprogrammai C daļas kursos iepazīstināt ar interesanto un atbildīgo «radio cilvēka» darbu. Topošie speciālisti varēs šīs zināšanas izmantot arī savā profesionālajā darbībā un kopumā būs labāk informēti par šo jomu.»

Radio SWH Spin dzīvo ēteru sākotnēji veidos trīs oriģinālraidījumi – Uzlādes stacija, Debesmanna un TOP20, kas pamīšus izskanēs darba dienās no plkst. 16.00 līdz 19.00.

Radio SWH Spin skan Liepājā frekvencē 94,6 FM, kā arī interneta vietnē www.radioswhspin.lv. Radio SWH Spin studija tiks svinīgi atklāta 2.septembrī plkst.15.30 Liepājas Universitātē, Lielā iela 14, Liepājā.


Pievienot komentāru

Bordāns: Izgaismosies daudzas personas un uzņēmumi, kurus finansē Lembergs

Bordāns uzsvēra, ka patlaban vēl tiek apzināta Lemberga ietekme Rīgas ostā. Viņaprāt, palēnām izgaismosies daudzas personas un uzņēmumi, kurus finansē Lembergs.

Jaunzēlandes vulkāna izvirduma upurus piemin ar klusuma brīdi

Jaunzēlandē ar klusuma brīdi pieminēti 16 cilvēki, kuri pirms nedēļas gājuši bojā vulkāna izvirdumā uz atpūtnieku iecienītas salas.

Šajā nedēļā gaidāms spēcīgs vējš un bieži nokrišņi

Līdzīgi kā aizvadītajā nedēļā, arī šonedēļ saglabāsies samērā silts laiks un  gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par –1 grādu.

Rozentāle pametusi Saskaņu un vēlas pievienoties GKR

Rīgas domes deputāte Baiba Rozentāle ir izstājusies no partijas Saskaņa un uzrakstījusi iesniegumu par pievienošanos partijai Gods kalpot Rīgai.

Valsts uzņēmums Ventspils brīvostas pārvaldes saistības varētu pārņemt vēl šogad

Jaunizveidota valsts kapitālsabiedrība Ventspils brīvostas pārvaldes saistības varētu pārņemt līdz gada beigām, paudis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Nedēļa Lietuvā: Dienestā iesauks jaunākus, attīstīs Klaipēdas ostu, mazumtirdzniecības nodoklis kavēsies

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija iesaukuma vecuma pazemināšana nacionālā militārā dienestā, Klaipēdas ostas attīstības plāna apstiprināšana un mazumtirdzniecības nodokļa ieviešanas atlikšana.

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!