Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta (VVD) Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas, ziņo VVD.

Zvejas kuģa kapteinis elektroniskajā zvejas žurnālā bija deklarējis deviņas tonnas brētliņu un vienu tonnu reņģu. Savukārt inspektori, veicot nozvejas pārbaudi, konstatēja, ka uz kuģa atrodas ievērojami lielāks nozvejoto zivju daudzums – 26,055 tonnas brētliņu un 2,895 tonnas reņģu.

Saskaņā ar Eiropas Savienības 2016.gadā pieņemto regulu, attiecībā uz reņģu un brētliņu nozveju, pieļaujamā kļūda zvejas žurnālā reģistrētajos aprēķinos par uz kuģa paturēto zivju daudzumu kilogramos ir 10% no kopējā daudzuma. Šajā gadījumā starp zvejas žurnālā reģistrēto un reāli izkrauto nozvejas daudzumu atšķirība bija 189,5%.

VVD ir uzsācis administratīvo lietvedību pret zvejas kuģa īpašnieku. Tā kā uzņēmums jau iepriekš gada laikā ir ticis sodīts par zvejas noteikumu pārkāpumiem, par pagājušajā naktī konstatēto pārkāpumu, piemērojamā naudas soda apmērs ir no 700 eiro līdz 14 000 eiro. Aprēķinot soda naudu, tiks ņemta vērā nereģistrētās nozvejas vērtība.

Iepriekšējais lielākais nereģistrētās nozvejas apjoms, ko pārbaudē konstējuši VVD inspektori bija 2016.gada 24.augustā Ventspils ostā. Tad nereģistrētā nozveja bija 38,522 tonnas zivju. Pārkāpējam tika piemērots naudas sods 6 355 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas