Liepnieks: Āboltiņa netiks nākamajā Saeimā

«Domāju, ka Āboltiņas kundze nebūs nākamajā Saeimā. Vienotība, protams, iekļūs, bet Solvita Āboltiņa, manuprāt, netiks. Viņai «kritīs» visa atbildība par Vienotībā notikušo – gan par Dombrovski un viņa valdību, gan par īstenoto politiku,» prognozē politikas notikumu vērotājs Jurģis Liepnieks.

Jurģis Liepnieks

«Par tādu plānu kā galveno – ka Āboltiņa būs premjera amata kandidāte – esmu dzirdējis. Teorētiski var pieņemt, ka Straujumas kundzei lietas iet tik labi no rokas, ka viņa pretendē turpināt darbu pēc vēlēšanām, taču tas šobrīd nav nr. 1 uzstādījums. Galvenais plāns man liekas neveiksmīgs. Manuprāt, paši Vienotības vēlētāji gribēs sodīt Āboltiņu par to, kas noticis partijā,» intervijā Latvijas Avīzei norāda Liepnieks.

Tāpat viņš intervijā pauž viedokli, ka «partiju demokrātija mums ir kā kārtība mazpilsētas ēdnīcā. Es pie stoikas gribu pasūtīt kazas siera uzputeni ar marinētām vīģēm un trifelēm. Ēdienkartē ir tikai makaroni flotes gaumē un griķi ar vistas fileju. Gribēt var daudz, bet izvēle maza. Jāņem no piedāvājuma, kas ir, kaut tas negaršo un makaroni apnikuši. Politikā mums patiktu līderi, kam visi ticētu, kompetence un zināšanas partijās, bet realitātē viss tāds apkaltis, nebaudāms. Tas mēdz cilvēkus vest izmisumā. Jo nekā labāka par nemitīgu mazākā ļaunuma izvēli nav. Tas nav tas, ko gaidīja paaudze uz barikādēm. Ka būs latviešu valsts un mēs kungi savā zemē, un daudz kas cits, ko viņi toreiz iedomājās savādāk. (..) Kādreiz nīšanās bija starp partijām, tagad nesaskaņas iemājojušas pat partiju iekšpusē. Tā pati Vienotība pēc vārda – tur grupējumi cīnās kā ļaunākie ienaidnieki. Skaties, ka rīkli viens otram nepārgrauž! Izdevīgāk būtu sadarboties, iztikt ar retām diskusijām par būtiskām lietām, bet te saiet ragos un uzliesmo sīku nieku dēļ. Iet vaļā visu karš ar visiem. Tamdēļ kavē pievēršanos valsts lietām.»

Lūgts komentēt jaunās potenciālās partijas Latvijā, Liepnieks uzsver: «Sudrabas kundzi agrāk vērtēju ārkārtīgi augstu. Viņas politiskais kapitāls bija milzīgs – harizmātiska, kompetenta, godīga, kristīga persona. Taču pēdējā laikā viss ar viņu notiek tik savādi, ka potenciāls ar katru mēnesi saplok! Šobrīd neņemos prognozēt, kā tas beigsies, jo nesaprotu, ko viņa dara, kāds ir plāns. Vilks garumā, lai tad strauji dibinātu partiju? Kūtris būs domubiedrs vai ne? Pašlaik dzīvoklī ir reģistrēta tautas kustība, bet Sudrabas piekritējiem pat nav skaidrs, kur pieteikties atbalstīt, pie kurām durvīm klauvēt. Īsi sakot, daudz kas neskaidrs un miglā tīts. Repšem ir visai līdzīgi – arī trūkst informācijas, kas tā par partiju, ko viņš domā, kāpēc bija jāpamet Vienotība

102.000.102.6597

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas