Lietā, kurā veiktas izmeklēšanas darbības RNP, aizturēts Liftu alianses īpašnieks

Lietā, kurā veiktas izmeklēšanas darbības pašvaldības uzņēmuma Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) biroja ēkā, Valsts policija (VP) aizturējusi uzņēmuma Liftu alianse īpašnieku Igoru Babkinu.

Babkins aizturēts pēc ceturtdien, 3o.janvārī, veiktās kratīšanas, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

VP ceturtdienas, 30.janvāra, vakarā veica procesuālas darbības RNP galvenajā ēkā Aleksandra Čaka ielā 42. Policija procesuālās darbības pārtraukusi tikai piektdienas rītā.

Uzņēmumā apgalvoja, ka procesuālo darbību laikā policijas darbinieki izņēmuši dokumentus, kuru iztrūkums neietekmēs RNP darbu pārvaldīšanas pakalpojuma sniegšanā klientiem.

VP paziņoja, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki 30.janvārī veikuši procesuālās darbības Rīgā un Rīgas reģionā.

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka procesuālās darbības varētu būt saistītas ar kādu uzņēmumu, kas ir ieguvis tiesības apkalpot RNP apsaimniekoto daudzdzīvokļu namu liftus.

30.janvāra vakarā, iespējams, notikusi kratīšana arī firmas Liftu alianse birojā, vēstīja LTV.

Firmas.lv informācija liecina, ka SIA Liftu alianse pieder Igoram Babkinam. Uzņēmums 2018.gadā apgrozījumu palielinājis par 20%, sasniedzot 1 319 939 eiro, bet nopelnījis par 92% vairāk nekā gadu iepriekš jeb 1 214 689 eiro.

RNP pieder Rīgas domei. 2018.gadā uzņēmums strādājis ar 59,05 miljonu eiro apgrozījumu un 1,09 miljonu eiro peļņu. Uzņēmuma valdē strādā četri cilvēki – pagaidu valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis, valdes loceklis Andris Pāvilsons, Rīgas domes Īpašuma departamenta juriste Irīna Miķelsone un kādreizējais VSIA Daugavas stadions valdes loceklis Elmārs Martinsons.

Pērn namu apsaimniekošanas uzņēmums AS Hausmaster un liftu ražotājs AS Latvijas lifts-Šindlers vērsās ENAP ar lūgumu izvērtēt RNP liftu iepirkumu.

Iesniegumā tik norādīts, ka Hausmaster kopā ar Latvijas lifts-Šindlers piedalījās pārvaldnieka organizētajā konkursā Liftu tehniskā apkope, plānoto un avārijas remontdarbu veikšana. Konkursa prasības paredzēja, ka ir nepieciešami 134 speciālisti un, lai kvalificētos šim konkursam, finanšu apgrozījumam pēdējo triju gadu laikā jābūt 8,3 miljoniem eiro. Taču visi iesniegtie piedāvājumi, ieskaitot Hausmaster un Latvijas lifts-Šindlers piedāvājumu, tika noraidīti un konkurss izbeigts.

Lasiet arī: Policija veikusi kratīšanu Rīgas namu pārvaldniekā

Neskatoties uz to, RNP divu nedēļu laikā pēc konkursa izbeigšanas organizēja jaunu konkursu – sarunu procedūru, kurā tika uzaicināti piedalīties vairāki uzņēmumi – SIA Vidzemes lifts, SIA Avva, SIA Kone lifti Latvija, SIA Lifts un SIA LVS centrs. Hausmaster un Latvijas lifts-Šindlers iesniegumā tiesībsargājošajām iestādēm norādīja, ka daļai no šiem uzņēmumiem ir tikai divi-trīs darbinieki, un dažu šo uzņēmumu apgrozījums nav lielāks par 50 000 eiro.

«Neskatoties uz to, ka Latvijas lifts-Šindlers un Hausmaster bija nepieciešamā kvalifikācija un resursi, lai piedalītos sarunu procedūrā, mēs nesaņēmām uzaicinājumu tajā piedalīties. Rezultātā līgums par liftu uzturēšanu, plānveida un avārijas remontu pakalpojumiem nākamo divu gadu laikā 8,3 miljonu eiro apmērā tika piešķirts SIA Liftu alianse – uzņēmumam bez pietiekamas pieredzes un resursiem šādu līgumsaistību izpildei, kuram ir tikai astoņi darbinieki,» bija teikts iesniegumā.

Tā laika RNP valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs paziņoja, ka uzņēmumu vēršanās tiesībsargājošajās iestādēs ir nomelnošanas kampaņa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas