Lietā par aplokšņu algu izmaksu būvniecības uzņēmumā aizdomās turētie ir uzņēmuma vadība un grāmatvedis

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sāktajā kriminālprocesā par aplokšņu algu izmaksu kādā būvniecības nozares uzņēmumā starp aizdomās turētajiem ir uzņēmuma vadība un grāmatvedis, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

VID izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju par aizdomās turētajiem nesniedza.

Pēc Latvijas Televīzijas raidījuma Panorāma rīcībā esošās informācijas kratīšanas veiktas un aplokšņu algu izmaksas atklātas būvniecības uzņēmumā SIA Demco. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks un valdes loceklis Nauris Legzdiņš raidījumam nekādus komentārus nesniedza, savukārt uzņēmuma grāmatvedības ārpakalpojuma sniedzēja Māra Šimanska apstiprināja, ka pie viņas bijuši VID darbinieki.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes vadītājs Kaspars Podiņš norādīja, ka līdzekļi aplokšņu algu izmaksai uzņēmumā tika gūti, veicot oficiāli nereģistrētus montāžas un demontāžas darbus juridiskajām un fiziskajām personām, par kuriem fiziskās personas norēķinājušās skaidrā naudā.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Demco 2018.gadā strādāja ar 1,866 miljonu eiro apgrozījumu un guva 213 096 eiro peļņu. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publicēti. Demco kopējie nodokļu maksājumi 2019.gadā bija 84,7 tūkstoši eiro, tostarp iedzīvotāju ienākuma nodoklis 20,42 tūkstošu eiro apmērā, bet valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas – 43,43 tūkstošu eiro apmērā.

Ar VID 2019.gada 15.augusta lēmumu piemērots aizliegums Demco reorganizācijai, likvidācijai, izmaiņu reģistrācijai amatpersonu sastāvā un dalībnieku reģistrā, ja šādu pieteikumu reģistrāciju komercreģistrā piesaka Demco pārstāvis, vienlaikus atļaujot Demco reģistrēt papildus dalībniekus un amatpersonas. 

Tāpat uzņēmumam 2018.gadā un 2019.gadā ar VID lēmumu piemēroti divi aizliegumi komercķīlas reģistrācijai, pārjaunošanai, grozīšanai. Visi šie aizliegumi joprojām nav atcelti. 

Jau ziņots, ka VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgā un Jelgavā veikusi desmit kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, būvniecības objektos un personu dzīves vietās.

Kratīšanu laikā atrasta un izņemta skaidra nauda vairāk nekā 15 000 eiro apmērā, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Lasiet arī: Lietā par «aplokšņu algu» izmaksu futbola klubā Riga iesaistīta kluba vadība

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka uzņēmums no 2019.gada līdz šim brīdim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu ir neoficiāli izmaksājis skaidrā naudā apmēram 30 darbiniekiem.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Trīs personas ir atzītas par aizdomās turētām un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Cīņa ar aplokšņu algām ir VID viena no šā gada prioritātēm, atzīmē dienestā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas