Lietā par «aplokšņu algu» izmaksu futbola klubā Riga iesaistīta kluba vadība

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāktajā kriminālprocesā par «aplokšņu algu» izmaksu Latvijas futbola virslīgas klubā Riga iesaistīta kluba vadība.

Raidījums TV3 Ziņas 18.jūnija vakarā vēstīja, ka kriminālprocesā trim personām piemērots statuss: persona, pret kuru sākts kriminālprocess, viena persona aizturēta. Raidījuma rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka runa ir par kluba vadību, proti, ģenerāldirektoru Aleksandru Proņinu, sporta direktoru Aleksandru Romašinu, izpilddirektoru Romānu Lajuku. Aizturēts ir Lajuks.

«Mums ir pamatotas aizdomas par to, ka klubs no spēlētāju radiniekiem īrēja nekustamos īpašumus gan Rīgā, gan visā Latvijas teritorijā par ļoti ievērojami augstākām cenām, kādas ir tirgū pašreiz,» raidījuma skaidrojis VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

Precīzi zaudējumi, kas varētu būt nodarīti valstij vēl nav aprēķināti. «Darba līgumi ar spēlētājiem tika noslēgti par 1 000–1 400 eiro, bet ir spēlētāji, kas papildus «uz rokas» saņēma – sākot no 1 000 līdz pat 10 000 eiro mēnesī,» raidījumam norādījis Podiņš.

Katrā sezonā spēlētāji bijuši ne mazāk kā 20, vēstīja TV3 Ziņas.

Jau ziņots, ka VID sācis kriminālprocesu par «aplokšņu algu» izmaksu Latvijas futbola virslīgas klubā Riga un kluba telpās veiktas procesuālās darbības, liecina VID un futbola kluba sniegtā informācija.

Šis ir jau otrais Latvijas futbola virslīgas klubs, pret kuru VID šogad sācis kriminālprocesu.

Kā norāda VID, veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka futbola klubs no 2018.gada 1.janvāra līdz 2019.gada 31.decembrim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu ir neoficiāli izmaksājis skaidrā naudā klubā reģistrētajiem sportistiem un darbiniekiem.

Lasiet arī: VID veic kratīšanas Latvijas Futbola federācijas telpās

Kā liecina Firmas.lv informācija, biedrība Riga Football Club dibināta 2014.gadā tās vienīgā amatpersona ir kluba ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins.

Maijā tika ziņots, ka VID atklājis «aplokšņu algu» izmaksu lielos apjomos futbola klubā Ventspils. Saistībā ar šo gadījumu esot sākti kriminālprocesi un veiktas arī vairākas kratīšanas. 5.maijā ar futbola klubu Ventspils saistītās telpās un personu dzīves vietās VID Muitas un nodokļu policija veikusi vairākas kratīšanas.

Šajā lietā statuss – personas, pret kurām uzsākts kriminālprocess – ir piemērots par līdzīgiem noziegumiem Moldovā apsūdzētajam Ventspils futbola kluba prezidentam Adlanam Šišhanovam, bijušajam Ventspils futbola kluba direktoram Andrejam Butrikam, kluba menedžerim Nikolajam Djakinam un finanšu direktoram Sergejam Usačevam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas