Lietā par zēna noslīkšanu Ventspils peldbaseinā vairākus lieciniekus uz tiesu vedīs piespiedu kārtā

Kurzemes rajona tiesai Kuldīgā rīt, 13.augustā, turpinot izskatīt bijušā Ventspils sporta skolas Spars direktora Viktora Zujeva krimināllietu par četrus gadus veca zēna nāvi peldbaseinā 2017.gadā, vairākus lieciniekus uz tiesu vedīs piespiedu kārtā.

Kurzemes rajona tiesas pārstāve Dace Pirvite skaidroja, ka šonedēļ lietā tiek nopratināti liecinieki. Tiesas sēdes šonedēļ notika trešdien un ceturtdien, bet nākamās tiesas sēdes ir paredzētas 13. un 18.augustā.

Trīs liecinieki uz tiesas sēdi trešdien nebija ieradušies. Tiesa saskaņā ar Kriminālprocesa likumu atzinusi šo personu neierašanos uz tiesas sēdi par neattaisnojošu un nolēmusi lieciniekiem piemērot piespiedu līdzekli – atvešanu piespiedu kārtā uz Kurzemes rajona tiesu Kuldīgā 13.augustā.

Tiesas sēde 13.augustā paredzēta plkst. 10.00.

Zujevs apsūdzēts par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības vispārbīstamā veidā.

Prokuratūra norāda, ka apsūdzētā persona bija atbildīga par apmeklētāju drošību apmācību laikā peldbaseinā Ventspilī. Nepietiekami novērtējot peldbaseinu kā bīstamības avotu dzīvībai un pārvērtējot savas spējas nodrošināt apmācāmo drošību dažāda vecuma bērniem, apsūdzētais nodarbības laikā atļāva mazgadīgam bērnam doties uz tualeti, taču nepievērsa pietiekamu uzmanību apstākļiem, kādos viņš atgriezās.

Apsūdzētajam nepamanot šo faktu, bērns iekāpa atpakaļ baseinā, kur noslīka.

Lasiet arī: Prokuratūra izbeigusi kriminālprocesu pret Ventspils peldbaseinā noslīkušā zēna vecākiem

Par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu.

Jau ziņots, ka 2017.gada 4.oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā gāja bojā četrus gadus vecs zēns.

Zujevs, kurš vadīja konkrēto peldēšanas apmācības nodarbību bērniem, bija arī Ventspils sporta skolas direktors. Vēlāk Spars direktors pats vēlējies izbeigt darba attiecības.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) toreiz paziņoja, ka Ventspils Olimpiskais centrs īstenojis nelicencētu interešu izglītības programmu. Savukārt centrs toreiz paziņoja, ka IKVD paustais apgalvojums par to, ka centrs īstenojis nelicencētu interešu izglītību peldēšanā, ir maldinošs.

«Tajā laikā mēs analizējām tieši procesa īstenotājus, kas tajā laikā bija uzņēmums, kas principā nebija ne reģistrēts kā izglītības iestāde, ne saņēmis kāda veida licenci. Tajā laikā sākām administratīvo lietvedību un uzņēmuma vadītāju saucām pie administratīvās atbildības,» iepriekš TV3 raidījumam Nekā personīga norādījis IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

SIA Olimpiskais centrs «Ventspils» ar peldēšanas instruktoru Zujevu darba attiecības pārtrauca 2017.gada oktobrī un, pēc uzņēmuma rīcībā esošās informācijas, Zujevs Ventspilī vairs nedzīvo.

Ventspils pilsētas pašvaldībā norāda, ka dome un centrs šo nelaimes gadījumu nevienu brīdi nav atstājis bez ievērības. Piesaistot speciālistus, tai skaitā Latvijas peldēšanas federāciju, 2017.gada nogalē detalizēti tika izvērtēti drošības jautājumi. Ventspils un Ventspils pilsētas dome aktualizēja nepieciešamību valstiskā mērogā izstrādāt vienotus noteikumus nodarbībām peldbaseinos.

Pēc negadījuma peldēšanas apmācības bērniem tika atsāktas 2018.gadā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas