Auto līzinga uzņēmums: Latvijas privātā auto parka vidējais vecums turpina pieaugt

Auto līzinga Mogo neto peļņa šī gada pirmajos trīs mēnešos sasniegusi 1,1 miljons eiro un tas ir 122% pieaugums, salīdzinot ar attiecīgo 2016.gada periodu, BNN vēsta uzņēmumā.

Gada pirmajā ceturksnī uzņēmums ir turpinājis straujo attīstību un ir vērojams būtisks uzņēmuma finanšu rādītāju pieaugums.Mogo apgrozījums sasniedza 3,1 miljonus eiro, kas ir 32% pieaugums, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgi periodu.

Auto līzinga peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas EBITDA bija 1,8 miljoni eiro, kas ir 55% pieaugums, salīdzinot ar aizvadītā attiecīgo periodu.

Savukārt 2017.gada 31.martā līzinga un nodrošināto aizdevumu portfeļa bruto vērtība sasniedza 28,1 miljonus eiro, sasniedzot 5% pieaugumu, salīdzinot ar pērn 31.decembri.

Uzņēmums gada pirmajos mēnešos strādājis ar neto peļņas maržu 35%, kas ir 69% pieaugums, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu.

BNN uzņēmums izaugsmi skaidro ar lietoto auto tirgus aktivizēšanos un uzņēmuma investīcijām klientu maksātspējas izpētē: «Latvijas privātā auto parka vidējais vecums turpina pieaugt, taču sākam novērot nelielu atjaunošanās aktivitāti, kas atspoguļojas lietoto auto tirgus pieaugumā,» komentē Mogo vadītājs Latvijā Aleksandrs Čerņagins.

Viņš uzsver, ka veiksmīgā sadarbība ar auto tirgotājiem nodrošina stabilu līzinga portfeļa pieaugumu, bet investīcijas klientu maksātspējas izvērtēšanā,  veica 2016.gadā, ieviešot inovatīvu klienta kredītreitinga noteikšanas sistēmu, devušas plānoto rezultātu, kas atspoguļojas Mogo neto peļņas radītājos.

BNN jau ziņoja, ka šobrīd Mogo grupas uzņēmumi darbojas ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā, Lietuvā, Gruzijā, Polijā, Rumānijā un Bulgārijā, uzņēmums plāno paplašināt savu darbību arī citās valstīs.

Ref:224.000.103.1039

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas