Lietuvā aicina nestaigāt pa upju ledu pēc nelaimes gadījumiem

Ziemīgie laikapstākļi Viļņa pamudinājuši iedzīvotājus šķērsot Neres upi nevis pa tiltiem, bet pa ledu. Pēc vairākiem nelaimes gadījumiem ugunsdzēsēji-glābēji izplatījuši aicinājumu neriskēt un nekāpt uz aizsalušām upēm visā valsts teritorijā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Neres upes šķērsošana, ejot pa ledus segu bez drošības aprīkojuma, kā, piemēram, bez peldvestes mugurā ir pastiprinājusies šonedēļ. Lietuvas ugunsdzēsības dienests paudis bažas, ka, lai arī ledus uz ezeriem, iespējams, ir pietiekami biezs, lai pa to staigātu, ar upēm ir citādi.

«Upju straumes ir ļoti nevienmērīgas, dažās vietās tās var būt spēcīgākas, veidojot atvarus un neļaujot ledum izveidoties,» sacījis ugunsdzēsējs Ģedrs Rožkus (Giedrius Ruožkus). «Mēs sakām, ka upju ledus nav īsti ledus, tie ir vienkārši sasaluša sniega sablīvējumi, kas reizēm var izturēt cilvēka svaru, bet reizēm nevar,» skaidrojis ugunsdzēsējs.

Rožkus arī norādījis, ka ir maz iespēju izglābt cilvēku, kurš ir iekritis aizsalušā upē. Tas tādēļ, ka «spēcīga straume ievelk cilvēku zem ledus».

Šoziem Lietuvā ugunsdzēsības un glābšanas dienesti izbraukuši uz 28 izsaukumiem saistībā ar slīkšanu. Četrus cilvēkus ir izdevies izglābt, bet četri ir noslīkuši.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1347178/you-re-walking-on-thin-ice-lithuanians-warned-to-stay-away-from-frozen-rivers

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas