bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 21.07.2019 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LithuaniaLietuva

Britu digitālajai bankai Revolut varētu būt problēmas Lietuvā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Revolut izpilddirektors Nikolajs Storonskis (pa kreisi)

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Revolut, Lielbritānijā reģistrētais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums, sākotnēji Lietuvā tika uzņemts atplestām rokām. Nu, pēc diviem Baltijā nostrādātiem gadiem, pat Lietuvas premjerministrs atzinis, ka ar uzņēmumu, kas faktiski ir digitāla banka, varētu būt problēmas saistībā ar tās struktūru un darbības mērķiem.

Uzņēmums, kura galvenais birojs atrodas Londonā, Lietuvā ienāca 2017.gada sākumā, kad Lietuvas Banka centās aktīvi piesaistīt britu finanšu datortehnoloģiju uzņēmumus pēc Lielbritānijas lēmuma pamest Eiropas Savienību (ES) un tās vienoto tirgu.

Revolut uzturētā mobilā lietotne ļauj klientam izveidot kontu 60 sekunžu laikā un ar maksājumu kartes starpniecību veikt klātienes maksājumus ārzemēs kopumā vairāk nekā 130 dažādās valūtās. Šo pakalpojumu lietotājam turklāt netiek prasīta papildu maksa par veiktiem maksājumiem.

Saskaņā ar paša uzņēmuma pausto tam ir aptuveni 150 000 klientu.

2018.gada decembrī Lietuva kļuva par pirmo Eiropas Savienības dalībvalsti, kur Revolut izsniegta specializētas bankas licence.

Pārmetumi un aizdomas

Jau 2019.gada janvārī Lietuvas Seima Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Stasis Jakeliūns (Stasys Jakeliūnas) paziņoja, ka viņam ir bažas par uzņēmuma darbību un vērsās ar iesniegumu Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienestā norādot uz darbības caurskatāmības trūkumu un kritizējot to par neatsaucīgu komunikāciju.

Janeliūns arī kļuvis par Revolut skaļāko un nelokāmāko oponentu Lietuvas iestādēs. Šonedēļ viņš apgalvojis, ka Lietuvas Bankas valdes priekšsēdētājs Vits Vasiļausks (Vitas Vasiliauskas) izdarījis spiedienu uz valdības stratēģisko darījumu komisijas priekšsēdētāju Alminu Mačjuli, lai Revolut tiktu ļauts ienākt Lietuvas tirgū.

Vasiļausks šo apgalvojumu ir nekavējoties noraidījis. Tomēr trešdien, 27.martā, notika Seima Budžeta un finanšu komisijas slēgta sēde, kur, kā BNN norādīja anonīms avots, apspriesta iespēja sākt Revolut pārbaudi. Nav gan zināms, vai runa varētu būt arī par uzņēmumam izsniegto specializētās bankas licenci.

Šī raksta tapšanas laikā ne Revolut, ne Lietuvas Banka neatbildēja uz BNN lūgumu sniegt komentāru.

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) laikrakstam Verslo žinios šonedēļ par uzņēmuma darbību izteicies šādi: «Formāli tas ievēro likumus, tomēr ir riski, kas pastāv, tādēļ būs jāpieņem tas vai cits lēmums.

Licence ir izsniegta un viņiem ir noteikti griesti, cik lielam šim uzņēmumam ir ļauts izaugt nākamo divu gadu laikā. Taču pēc tam ierobežojumu vairs nebūs, un nu gan viņu struktūra, gan mērķi, gan akcionāri – tas viss šobrīd raisa jautājumus».

Saistība ar Krieviju

Janvārī Lietuvas valsts televīzija vēstījusi, ka Revolut izpilddirektora Nikolaja Storonska tēvs ieņem vadošu amatu Krievijas valsts energokoncerna Gazprom pētniecības institūtā.

Uz to Storonskis atklātā vēstulē atbildēja, ka uzņēmumam nav investoru no Krievijas.

Savukārt Lietuvas Banka pavēstījusi, ka tai nav jaunu ziņu par Revolut un pie viena aicinājusi plašsaziņas līdzekļus neveicināt sabiedrībā neuzticēšanos Lietuvas finanšu sistēmai.


Pievienot komentāru

Starp pārkāpumiem Muižnieka vēlēšanās uzsver dalībnieku skaita neprecizitātes

IKVD veiktās pārbaudes ziņojumā par konstatētajiem pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās lielāks akcents tiek likts uz neprecizitātēm par reģistrēto dalībnieku skaitu pirms un pēc vēlēšanām.

Latvijai starp Baltijas valstīm pirmajā ceturksnī lielākais budžeta deficīts

Latvijā pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret IKP bijis lielāks nekā ES vidēji, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 22 ES dalībvalstīm.

Augstākā tiesa negroza lēmumu neizmaksāt pensiju personai, kura nedzīvo Latvijā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments lēmis negrozīt tiesas spriedumu, ar kuru atteikts piešķirt vecuma pensiju tādēļ, ka viņa nedzīvo Latvijā.

Rīgas satiksmes padomi vadīs Normunds Narvaišs

Par Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāju piektdien, 19.jūlijā, ievēlēts Normunds Narvaišs, bet viņa vietnieks būs Ainārs Ozols, informē uzņēmumā.

Ušakovs samaksā tiesas piespriesto sodu – Ķirsis atgūst 1 000 eiro

Šī gada jūnijā spēkā stājies bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam nelabvēlīgais tiesas spriedums strīdā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija godu un cieņu aizskaroši, liecina publiski pieejamā informācija.

Igauņu jaunuzņēmums Transferwise piesaista Netflix finanšu direktoru

Igauņu uzņēmēju dibinātais finanšu pakalpojumu jaunuzņēmums Transferwise tā vadībai piesaistījis speciālistu, kurš iepriekš bijis finanšu direktors amerikāņu kinofilmu un televīzijas seriālu straumēšanas pakalpojumā Netflix.

Bērziņa karjeras līkloči. No Kuģniecības afērām uz silto krēslu LDz valdē

Kas īsti slēpjas aiz Latvijas dzelzceļa šefa «nevainojamās» reputācijas?

Aizdomas par kukuļņemšanu – KNAB aizturējis Dobeles pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju

KNAB aizdomās par kukuļņemšanu no būvfirmas īpašnieka Madara Radžeļa aizturējis Dobeles novada pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 0,4%

Salīdzinot ar maiju, 2019.gada jūnijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4%, liecina CSP dati.

Tēva krēslā – pēc LU kukuļu skandāla Skonto grupa vadību uzņemas Rāvja dēls

Skonto grupas uzņēmumu vadību pārņēmis Rihards Rāvis. Tāpat viņš kļuvis arī par grupas uzņēmumu kapitāla daļu turētāju.

Nausēda grib, lai Baltijas elektrotīklu sinhronizāciju atbild īpašs ES koordinators

Lietuvas prezidents ierosinājis iecelt īpašu Eiropas Savienības koordinatoru, kas rūpētos par Baltijas valstu elektrotīklu atslēgšanu no postpadomju sistēmas un sinhronizēšanu ar Eiropas elektrotīkliem.

Ukraina pēc Putina pasu piedāvājuma gatavo reformu pilsonības piešķiršanā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis licis pārveidot Ukrainas pilsonības piešķiršanas kārtību, tā reaģējot uz Kremļa rīkojumu, ar ko Krievija paplašina to ukraiņu loku, kuri var pieteikties Krievijas pasu saņemšanai paātrinātā kārtībā.

ST vērtēs normas, kas noteic mācības augstskolās un koledžās īstenot valsts valodā

ST pēc 20 13.Saeimas deputātu iesnieguma ierosinājusi lietu par to, vai Augstskolu likumā noteiktās normas, kas nosaka, ka augstskolas un koledžas studiju programmas īsteno tikai valsts valodā, atbilst Satversmei.

Dobeles un Tukuma vēja parkos atļauj izvietot 35 vēja turbīnas iecerētās 51 vietā

VPVB SIA Eolus ir izdevis atzinumu par vēja elektrostaciju parku Dobele un Pienava būvniecības ieceres ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā atļauj izbūvēt 35 no sākotnēji plānotās 51 vēja turbīnas.

Publiskai apspriešanai nodots likumprojekts, ar ko zāles cer padarīt pieejamākas, bet zāļu tirgu – caurskatāmāku

VM publiskajai apspriešanai nodevusi likumprojektu, kas paredz likt lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti veikt tikai elektroniskā formātā un par to informēt arī Zāļu valsts aģentūru.

ASV notriec Irānas lidaparātu, pieaug saspīlējums Persijas līcī

Amerikas Savienotās Valstis Arābijas jūrā ir notriekušas Irānas bezpilota lidaparātu, pieaugot militāram saspīlējumam starp Vašingtonu un Teherānu.

VVD: Baldonē atklātās ķimikālijas videi un cilvēkiem draudus nerada

Baldonē Riekstukalna apkārtnē atrastās 30 mucas ar dažādām ķimikālijām tiešu apdraudējumu videi un cilvēkiem nerada, informē Valsts vides dienestā.

Jautājumiem par pašvaldību reformu atklās īpašu zvanu centru

VARAM ierīkojusi īpašu zvanu centru tieši iedzīvotāju jautājumiem par administratīvi teritoriālo reformu un tas darbu sāks no pirmdienas, 22.jūlija.

NATO StratCom FaceApp neuzskata par bīstamāku nekā Facebook, bet aicina izvērtēt, kam nododam savus datus

ASV celta trauksme par Krievijā tapušo lietotni FaceApp, kas ļauj dažu sekunžu laikā gūt priekšstatu, kā lietotājs izskatīsies vecumdienās. NATO StratCom lietotni gan neuzskata par bīstamāku par citām, kurām lietotāji uztic savus datus.

Skandināvu tūristu slepkavām Marokā piespriež nāvessodus

Marokā par divu skandināvu tūristu slepkavībām piespriests nāvessods trim teroristiskā grupējuma Islāma valsts atbalstītājiem.

Pārbaudei par Kalnmeiera atbrīvošanu lūdz iesniegt papildu informāciju

Saeimas deputātiem, pēc kuru rosinājuma sākta pārbaude, vai pastāv pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanai no amata, lūgts precizēt savu pieprasījumu, sniedzot konkrētāku informāciju saistībā ar iesniegumā minētajiem secinājumiem.

Petraviča jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vēlas vairāk atbildības valstij

Jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vairāk funkciju nonāks valsts pārziņā, pauda labklājības ministre Ramona Petraviča.

Nedēļas nogalē vietām paredz lietu, bet turpmākajām dienām – vasarīgu siltumu

Nedēļas nogalē biežāk uzspīdēs saule un lietus gaidāms tikai vietām austrumu rajonos, savukārt svētdienas vakarā Latvijā daudzviet līs, tomēr saglabāsies silts laiks.

Barnjē: ES darījusi visu, lai panāktu Brexit vienošanos

Brexit vienošanās ir sabalansēta un tā nodrošinās Lielbritānijas un ES sadarbību arī turpmāk, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu uzsvēra Eiropas Komisijas Brexit sarunu vadītājs Mišels Barnjē.

Alternatīvā teritoriālā reforma – vismaz pieci apriņķi un vairāk varas pašvaldībām

Alternatīvās administratīvi teritoriālās reformas autori piedāvā izveidot piecus vai astoņus apriņķus, proti, uz plānošanas reģiona bāzes vai republikas pilsētu administratīvās jaudas bāzes.


-->