bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 23.10.2019 | Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis
LithuaniaLietuva

Britu digitālajai bankai Revolut varētu būt problēmas Lietuvā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Revolut izpilddirektors Nikolajs Storonskis (pa kreisi)

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Revolut, Lielbritānijā reģistrētais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums, sākotnēji Lietuvā tika uzņemts atplestām rokām. Nu, pēc diviem Baltijā nostrādātiem gadiem, pat Lietuvas premjerministrs atzinis, ka ar uzņēmumu, kas faktiski ir digitāla banka, varētu būt problēmas saistībā ar tās struktūru un darbības mērķiem.

Uzņēmums, kura galvenais birojs atrodas Londonā, Lietuvā ienāca 2017.gada sākumā, kad Lietuvas Banka centās aktīvi piesaistīt britu finanšu datortehnoloģiju uzņēmumus pēc Lielbritānijas lēmuma pamest Eiropas Savienību (ES) un tās vienoto tirgu.

Revolut uzturētā mobilā lietotne ļauj klientam izveidot kontu 60 sekunžu laikā un ar maksājumu kartes starpniecību veikt klātienes maksājumus ārzemēs kopumā vairāk nekā 130 dažādās valūtās. Šo pakalpojumu lietotājam turklāt netiek prasīta papildu maksa par veiktiem maksājumiem.

Saskaņā ar paša uzņēmuma pausto tam ir aptuveni 150 000 klientu.

2018.gada decembrī Lietuva kļuva par pirmo Eiropas Savienības dalībvalsti, kur Revolut izsniegta specializētas bankas licence.

Pārmetumi un aizdomas

Jau 2019.gada janvārī Lietuvas Seima Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Stasis Jakeliūns (Stasys Jakeliūnas) paziņoja, ka viņam ir bažas par uzņēmuma darbību un vērsās ar iesniegumu Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienestā norādot uz darbības caurskatāmības trūkumu un kritizējot to par neatsaucīgu komunikāciju.

Janeliūns arī kļuvis par Revolut skaļāko un nelokāmāko oponentu Lietuvas iestādēs. Šonedēļ viņš apgalvojis, ka Lietuvas Bankas valdes priekšsēdētājs Vits Vasiļausks (Vitas Vasiliauskas) izdarījis spiedienu uz valdības stratēģisko darījumu komisijas priekšsēdētāju Alminu Mačjuli, lai Revolut tiktu ļauts ienākt Lietuvas tirgū.

Vasiļausks šo apgalvojumu ir nekavējoties noraidījis. Tomēr trešdien, 27.martā, notika Seima Budžeta un finanšu komisijas slēgta sēde, kur, kā BNN norādīja anonīms avots, apspriesta iespēja sākt Revolut pārbaudi. Nav gan zināms, vai runa varētu būt arī par uzņēmumam izsniegto specializētās bankas licenci.

Šī raksta tapšanas laikā ne Revolut, ne Lietuvas Banka neatbildēja uz BNN lūgumu sniegt komentāru.

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) laikrakstam Verslo žinios šonedēļ par uzņēmuma darbību izteicies šādi: «Formāli tas ievēro likumus, tomēr ir riski, kas pastāv, tādēļ būs jāpieņem tas vai cits lēmums.

Licence ir izsniegta un viņiem ir noteikti griesti, cik lielam šim uzņēmumam ir ļauts izaugt nākamo divu gadu laikā. Taču pēc tam ierobežojumu vairs nebūs, un nu gan viņu struktūra, gan mērķi, gan akcionāri – tas viss šobrīd raisa jautājumus».

Saistība ar Krieviju

Janvārī Lietuvas valsts televīzija vēstījusi, ka Revolut izpilddirektora Nikolaja Storonska tēvs ieņem vadošu amatu Krievijas valsts energokoncerna Gazprom pētniecības institūtā.

Uz to Storonskis atklātā vēstulē atbildēja, ka uzņēmumam nav investoru no Krievijas.

Savukārt Lietuvas Banka pavēstījusi, ka tai nav jaunu ziņu par Revolut un pie viena aicinājusi plašsaziņas līdzekļus neveicināt sabiedrībā neuzticēšanos Lietuvas finanšu sistēmai.


Pievienot komentāru

Pētījums: Tikai pusei Latvijas iedzīvotāju pietiekamas zināšanas par HIV

Latvijā ir tādi iedzīvotāji, kuri aplami uzskata, ka ar HIV var inficēties no kukaiņu kodumiem, kā arī saskarē ar kanalizāciju, turklāt pietiekamas zināšanas par HIV ir tikai nedaudz vairāk kā pusei iedzīvotāju.

Igaunijā neizdodas panākt vienošanos par minimālo algu 2020.gadā

Igaunijas Darba devēju apvienībai un Igaunijas Tirdzniecības savienības konfederācija nav panākušas vienošanos par minimālās algu 2020.gadā.

Ārsti centīsies ietekmēt Saeimas deputātu lēmumu par veselības budžetu

Protestējot pret politiķu liekulību, Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija ir nosūtījusi vēstules visiem Saeimas deputātiem, atgādinot partiju programmās rakstīto un tautas priekšstāvju iepriekš solīto.

Turcija un Krievija vienojas par Sīrijas kurdu spēku tālāku atkāpšanos

Turcijas un Krievijas prezidenti ir vienojušies Sīrijas ziemeļos dot kurdu spēkiem laiku, lai tie atkāptos tālāk no Turcijas-Sīrijas pierobežas apgabaliem, kur Ankara cenšas izveidot drošības zonu sīriešu bēgļu nometināšanai un kurdu spēku vājināšanai.

Nemiro: Nākamgad Baltijā varētu viesoties 80 000 Ķīnas tūristu

Tūristu skaits no Ķīnas nākamgad Baltijas valstīs varētu sasniegt 80 000, pēc piektā Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu augsta līmeņa tūrisma foruma žurnālistiem sacījis ekonomikas Ralfs Nemiro.

Aptauja: Autovadītāji pie lielā ceļu satiksmes negadījumu skaita vaino braukšanas kultūru

Lielākā daļa jeb 62% autovadītāju pārliecināti, ka pie ceļu satiksmes negadījumiem visbiežāk vainojama šoferu braukšanas kultūra un regulāri pārsniegtais atļautais braukšanas ātrums.

Krievijas politoloģe: Baltijas valstīm jāuzmanās no jebkādām pārmaiņām Krievijā

Baltijas valstīm ir jāuzmanās no jebkādām pārmaiņām Krievijā, uzskata Londonā bāzētās starptautisko attiecību domnīcas Chatham House Krievijas eksperte Lilija Ševcova, jautāta par Krievijas politikas maiņas iespējamo ietekmi uz Baltijas valstīm.

Pēdējo gada laikā rindas uz vietām Rīgas bērnudārzos dubultojušās

Pēdējā gada laikā rindas uz vietu Rīgas pašvaldības bērnudārzos ir dubultojušās, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta informācija.

Prasa saglabāt 52 kokus Pārdaugavā un ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā

Lai saglabātu apdraudēto ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā, vietnē ManaBalss aicina nepieļaut 52 koku izciršanu zaļajā teritorijā Pārdaugavā.

Audits: Augstākās izglītības reforma Igaunijā nav sasniegusi savus mērķus

Igaunijas Nacionālā audita biroja ziņojums liecina, ka 2013.gadā veiktā pārēja uz bezmaksas augstāko izglītību un citas reformas nav nesušas gaidītos rezultātus, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lietuvas biodegvielas ražotāji raizējas, ka Baltkrievu imports viņus izstums no tirgus

Lietuvas biodegvielas ražotāji satraukušies, ka lētā baltkrievu malka viņus stumj laukā no tirgus un valsts riskē nonākt Baltkrievijas importa atkarībā, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Konfektes un elektropreces – zādzība, par ko tiesā 25 gadus pēc nozieguma

Romans  Siņicins Latvijā tiek tiesāts saistībā ar konfekšu, elektropreču un citu lietu zādzībām no veikaliem, kas norisinājušās pirms 25 gadiem.

Dzīvokļu mājā Rīgā atrasta sālsskābe un miris cilvēks

Izmantojot gāzes analizatoru, NBS kopā ar VUGD pārbaudīja arī ēku, lai konstatētu sālsskābes koncentrāciju gaisā un to, vai iedzīvotāji var atgriezties savos dzīvokļos.

Brexit iestrēgst Lielbritānijas parlamentā; Džonsons apsver jaunas vēlēšanas

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons rosinās vispārējās vēlēšanas, ja Eiropas Savienības aicinās Brexit atlikt līdz janvārim, ziņo BBC.

Kosmētikas ražotāju Dzintars lūdz pasludināt par maksātnespējīgu

Dzintara sagatavotie tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna grozījumi netika saskaņoti no kreditoru puses, tādēļ administrators tiesā iesniedzis maksātnespējas procesa pieteikumu.

Līdz ar novadu reformu plāno noteikt minimālo audzēkņu skaitu skolās

Izglītības un zinātnes ministrija līdz ar novadu reformu rosina noteikt minimālo pieļaujamo audzēkņu skaitu ne tikai skolās, bet arī to filiālēs.

Saeimas komisijā konceptuāli atbalsta finansējuma palielināšanu partijām

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija konceptuāli atbalstījusi grozījumu Politisko organizāciju finansēšanas likumā skatīšanu 2020.gada budžeta likumprojektu paketē, kas nozīmē, ka tie tiks vērtēti steidzamības kārtībā.

Eurostat: Latvija otrajā ceturksnī starp 14 ES valstīm ar budžeta pārpalikumu

Latvijā otrajā ceturksnī vispārējās valdības budžetā fiksēts pārpalikums attiecībā pret iekšzemes kopproduktu, tādējādi tai esot starp 14 Eiropas Savienības valstīm, kurās valsts ienākumi pārsnieguši izdevumus.

Igaunijā neplāno ar nodokli aplikt dabai nedraudzīgas automašīnas

Politiķi Igaunijā nevēlas ieviest nodokli automašīnām, lai samazinātu novecojušo spēkratu skaitu valstī, un nav plānotas arī plašākas diskusijas par šo jautājumu, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Par spīti speciālistu trūkumam nākamgad finansējumu rezidentūrai neplāno palielināt

Neskatoties uz jauno speciālistu trūkumu veselības nozarē, valsts finansējumu rezidentu apmācībai nākamgad nav plānots palielināt, turklāt no budžeta finansētā rezidentūrā plānots uzņemt vien par sešiem topošajiem speciālistiem vairāk.

Starptautisko attiecību eksperte: Krievija ir pārmaiņu priekšvakarā

Krievija šobrīd ir nonākusi krustcelēs, kad liela daļa sabiedrības un tās elite apzinās, ka pašreizējā vara ir sevi izsmēlusi un tās politika ir novedusi strupceļā, tā prominentā Krievijas eksperte Lilija Ševcova.

Ekonomikas ministrijai jāizstrādā priekšlikumi iepirkumu sistēmas pilnveidei

Ministru kabinets uzdevis Ekonomikas ministrijai izstrādāt detalizētu plānu iepirkumu sistēmas uzlabošanai.

Vēstniecībai Austrālijā – 1,78 miljoni. Vai tiek gādāts Rolex pulkstenis, kad nevar nopirkt skolas somu?

Saeimas Ārlietu komisijas sēdē diskusijas raisījusi iecere nākamgad atvērt Latvijas vēstniecību Austrālijā, deputātiem norādot gan uz augstajām izmaksām, gan uz iespēju lūgt palīdzību diasporai, kā arī uz nepieciešamību pēc vēstniecībām citviet pasaulē.

ASV domnīca: Baltijai nepieciešams darīt vairāk, lai stiprinātu aizsardzības spējas

Baltijai, lai stiprinātu savas aizsardzības spējas, nepieciešams darīt vairāk, par ietekmīgās ASV domnīcas The Jamestown Foundation oktobrī publicēto ziņojumu vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ierosināta lieta par garantētā minimālā ienākuma līmeņa atbilstību Satversmei

Satversmes tiesa pēc tiesībsarga pieteikuma ierosinājusi lietu par garantētā minimālā ienākuma līmeņa atbilstību Satversmei.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->