Lietuvā aizdomas par korupciju divās ministrijās par dārgām mēbelēm, remontu

Mēbeļu komplekts par 23 000 eiro, ministra biroja remonts par 11 000 eiro – šādas summas parādījušās Lietuvas Ārlietu ministrijas un Lietuvas Kultūras ministrijas iepirkumu līgumos, kas noslēgti ar attiecīgo ministru partijas biedriem, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un žurnālisti Edvards Špoks (Edvardas Špokas) un Jūrate Aniļonīte (Jūratė Anilionytė).

Viļņā, Lietuvas Ārlietu ministrijas ēkā notiek vērienīgi remonta un pārbūves darbi. Dekoratīvais remonts notiek arī telpās, kur tiek uzņemti ārvalstu pārstāvji. Vienai telpai ministrija ir iegādājusies vēsturisku mēbeļu komplektu, ko projektējis Lietuvā slavenais starpkaru laika mēbeļu dizainers Jons Prapuolens (Jonas Prapuolenis). Par komplektu, kurā ietilpst dīvāns, trīs krēsli, mazāks dīvāns, četri polsterēti soliņi, skapis un četri galdi, plānots maksāt aptuveni 23 000 eiro. Svarīga detaļa šeit ir mēbeļu pārdevējs. Tas ir Daiņus Lanausks (Dainius Lanauskas), kurš ir politiskās partijas Tēvzemes savienība/Lietuvas Kristīgie demokrāti biedrs, tāpat kā Lietuvas ārlietu ministrs un partijas līderis Gabrielis Landsberģis (Gabrielius Landsbergis).

Lasiet arī: Viļņas mērs rosina Ziemassvētku ierobežojumus nevakcinētajiem

Lanausks atturējies komentēt darījumu, kur publiskā iepirkumā viņa piedāvājums bijis vienīgais, kas atbildis iepirkuma noteikumiem. Lietuvas Ārlietu ministrija paziņojumā norādījusi: «Ministrijas vadība līdz līguma parakstīšanas brīdim nezināja, kura ir darījuma otra puse.»

Kultūras ministrija saprot «nesmukumu» un uzteic darījumu

Šonedēļ līdzīgā situācijā nonākusi Lietuvas kultūras ministrija. Tā nesen parakstījusi līgumu par kultūras ministra Simona Kaira (Simonas Kairis) (Liberālā kustība) biroja kosmētisko remontu par 11 000 eiro. Izrādījies, ka otra līgumslēdzēja puse ir kāds Kaira partijas biedrs Liberālajā kustībā. Lai izvairītos no aizdomām par korupciju, ministrija ir paziņojusi, ka izstāsies no līguma, tomēr norādījusi, ka nav neko pārkāpusi.

Caurskatāmas publiskās pārvaldības organizācijas Transparency International Lietuvas filiāle komentējusi, ka iestādēm būtu ētiski izvairīties no vismazākajām korupcijas iespējām un politiķu partijas biedru vai ziedotāju finansiālas atbalstīšanas.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1531053/lithuania-s-sofagate-two-ministries-in-hot-water-over-furnishings

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas