Lietuvā aizdomas par pacientu inficēšanos ar vīrusa Lielbritānijas paveidu

Vadošā Viļņas slimnīcā ir aizdomas, ka vairāki pacienti ir inficējušies ar COVID-19 vīrusa jaunu paveidu, kas sācis izplatīties Lielbritānijā, tā par slimnīcas vadītāja pausto vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Pirmdien, 28.decembrī, Viļņas Santara klīnikas galva Felikss Jankevičs (Feliksas Jankevičius) pavēstījis, ka ārstniecības iestādei ir aizdomas, ka šis jaunā koronavīrusa paveids ir septiņiem pacientiem.

«Mēs veicam genoma sekvencēšanu. Es vēl neesmu saņēmis galīgos rezultātus par to, vai tā ir jaunā mutācija,» Jankevičs sacījis Lietuvas Seima Nacionālās drošības un aizsardzības parlamentārās komisijas sēdē.

«Ja tā ir, mēs to uzzināsim šodien vai rītdien. Mēs noskaidrosim [pacientu] kontaktpersonas un mēģināsim novērst mutācijas izplatīšanos,» tā Viļņas Santara klīnikas vadītājs.

Lasiet arī: BioNTech: Vakcīnai būtu jādarbojas arī pret vīrusa britu paveidu, bet tas vēl jāpārbauda

Jaunais COVID-19 paveids, kas tiek uzskatīts par aptuveni 70% lipīgāku nekā COVID-19 pamata vīrusa genoms sākotnēji tika konstatēts Lielbritānijā. Lietuva 21.decembrī apturēja avioreisus no Lielbritānijas, lai novērstu jaunā paveida izplatīšanos. Avioreisu aizliegums ir spēkā līdz 31.decembrim, vēsta LRT.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1308141/several-lithuanian-patients-suspected-to-have-uk-coronavirus-mutation-hospital-chief

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas