Lietuva aizliedz telekanālu RT, Igaunija neizslēdz līdzīgu soli

RT studija Francijā

Lietuvas mediju uzraudzības iestāde ir aizliegusi valstī translēt Krievijas valsts kontrolēta televīzijas kanāla RT (iepriekš: Russia Today) pārraides. Igaunijas Ārlietu ministrija norādījusi, ka neizslēdz iespēju spert līdzīgu soli, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lietuvas Radio un televīzijas komisija pēc Lietuvas Ārlietu ministrijas ieteikuma ir apturējusi RT pārraidīšanu valstī, uzskatot, ka televīzijas kanāls ir saistīts ar Krievijas pilsoni Dmitriju Kiseļevu. Persona ir pakļauta ES sankcijām par iesaistīšanos Kremļa propagandas izplatīšanā 2014.gadā, Ukrainas Krimas pussalas aneksijas laikā. Kiseļevs ir Krievijas valsts kontrolētās mediju grupas Rossiya Segodnja vadītājs un viņu uzskata par neoficiālu RT galdu, kaut arī savu saistību ar telekanālu RT viņš noliedz.

Lasiet arī: Precizēs likumu, lai samazinātu nelegālo televīziju izplatītāju skaitu

Lietuvā aizlieguma lēmums stājies spēkā no ceturtdienas, 9.jūlija. Latvija iepriekš pieņēmusi līdzīgu lēmumu.

Igaunija vēl domā, kā būtu pareizāk

Igaunijas ārlietu ministrijas preses pārstāvis trešdien, 8.jūlijā, šai saistībā norādīja: «Igaunija neizslēdz iespēju spert papildu soļus, īstenojot Eiropas Savienības sankciju politiku.»

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) pirmdien, 6.jūlijā, sacīja, ka, lai Igaunija sekotu Latvijas pēdās, vispirms ir jāveic analīze un jānoskaidro, vai RT aizliegšana valstī būtu pareizais solis, lai īstenotu finansiāla rakstura sankcijas, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas