Lietuvā aprit 31 gads kopš neatkarības atgūšanas

Lietuvā ceturtdien, 11.martā, tiek atzīmēta Neatkarības atjaunošanas diena, apritot 31 gadam kopš valstī pasludināta neatkarība no kādreizējās Padomju Savienības, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

1990.gada 11.martā toreizējās Lietuvas Padomju Sociālistiskās Republikas Augstākā padome pasludināja neatkarību no Padomju Savienības, tā kļūstot par pirmo valsti, kuras lēmējvara izteica tautas apņemšanos atbrīvoties no Padomju totalitārā režīma un atgriezties pie pašnoteikšanās.

Lasiet arī: Lietuvā karantīna un pārvietošanās ierobežojumi spēkā vēl līdz aprīlim

Nepilnu gadu vēlāk Padomju Savienība centās atgūt kontroli pār Lietuvu, 1991.gada janvārī Viļņā ar tanku kolonnu vēršoties pret neapbruņotiem civiliedzīvotājiem. Par spīti uzbrukumam un tā atstātajiem upuriem lietuvieši izturēja pārbaudījumu, un tas tika novērtēts arī ārvalstīs. 1991.gada februārī Islande kļuva par pirmo valsti, kura atzina Lietuvas neatkarību.

2021.gadā Neatkarības atjaunošanas diena tiek atzīmēta piezemēti, ar pasākumiem televīzijā un internetā, jo valstī ir spēkā Covid-19 epidemioloģiskie ierobežojumi.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1362127/lithuania-marks-independence-restoration-day

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas