Lietuva apsver padomju «daudzstāveņu» nojaukšanu, lai tās nerada «geto»

Lietuvā ir attīstīta daudzdzīvokļu ēku siltināšana un energoefektivitātes uzlabošana. Turpinot dzīvojamo namu fonda sakārtošanas centienus, Lietuvas Vides ministrija apsver iespēju piedāvāt valstī nojaukt tās vecās daudzdzīvokļu ēkas, kas ir sliktā stāvoklī, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Ja tu dzīvo pussabrukušā ēkā, kur neviens nevēlas ieguldīt savu naudu, tas agri vai vēlu kļūs par sociālo geto, vai nu nolietotu vai brūkošu. Mums ir vajadzīgs mehānisms, kas ļauj visiem iedzīvotājiem kopīgi būvēt jaunas ēkas,» tiešs savos izteikumos bijis Lietuvas vides ministrs Simons Gentvils (Simonas Gentvilas).

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā vien ir vairāk nekā 5 000 padomju okupācijas laika daudzdzīvokļu ēku. Konstrukciju remonts veikts mazai daļai no tām.

Kā norādījis būvfirmas YIT Lietuva vadītājs Ķēstutis Vanags (Kęstutis Vanagas), «[Sienu] siltināšana vai logu nomaiņa neatrisinās jautājumu par stāvvietām, nepalielinās kāpņu telpu skaitu un neradīs liftus. Ja piecstāvu ēka tiktu nojaukta, es vietā uzceltu deviņstāvu ēku ar autostāvvietu kaut kur tuvumā.»

Pievērsusies šim jautājumam, Lietuvas Vides ministrija plāno pasūtīt padomju daudzdzīvokļu ēku nojaukšanas priekšizpēti, vadoties pēc Rietumeiropas ekspertu ieteikumiem.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1701945/sooner-or-later-it-will-become-a-ghetto-lithuania-mulls-razing-soviet-apartment-blocks

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas