Lietuvā aptur 60 miljonu eiro dzelzceļa projektu Baltkrievijas sankciju dēļ

Lietuvas dzelzceļa tīkla uzņēmums LTG Infra lēmis uz laiku apturēt dzelzceļa būvniecības projektu 60 miljonu eiro vērtībā saistībā ar sankcijām, kas ieviestas pret Baltkrieviju, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

LTG Infra bija plānojis būvēt otro dzelzceļa līniju no Pluņģes uz Šateiķiem, valsts ziemeļrietumu daļā. «Ģeopolitiskā situācija attiecībā uz sankcijām, ko pret Baltkrieviju ir ieviesusi ES un ASV, spiež mūs pārdomāt ieguvumus no ieguldījumu veikšanas dažos projektos,» šonedēļ paziņojumā presei rakstījusi uzņēmuma vadība.

Lasiet arī: Lietuva apņēmusies uzbūvēt Rail Baltica līdz 2026.gada beigām

«Paredzam, ka mazāku kravas un pasažieru plūsmu dēļ sankcijām varētu būt negatīva ietekme uz sabiedriskās dzelzceļa infrastruktūras iespēju pilnu izmantošanu, kā arī uz uzņēmuma ienākumiem. Pēc šo risku izvērtēšanas mēs uz laiku apturam projektu, kā vērtība ir 60 miljoni eiro,» skaidrojusi LTG Infra.

Projektā bija iecerēts izbūvēt 13,9 kilometrus garu dzelzceļa līniju. 2022.gadā uzņēmums varētu izskatīt iespēju atgriezties pie projekta īstenošanas.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1518074/lithuania-suspends-eur60m-railway-project-due-to-sanctions-on-minsk

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas