Lietuva ar omikronu inficētajiem nosaka pašizolāciju neatkarīgi no vakcinācijas

Lietuvā, kur ir apstiprināti pirmie divi inficēšanās gadījumi ar vīrusa SARS-CoV-2 omikrona variantu, Veselības ministrija prasa stingru pašizolāciju ievērot gan inficētajiem, gan viņi kontaktpersonām, vēsta raidorganizācija LRT.

Personām, kuras Lietuvā nonākušas saskarē ar apstiprinātu vai iespējamu omikrona varianta inficēšanās gadījumu, ir jādodas desmit dienas ilgā pašizolācijā neatkarīgi no imunizācijas līmeņa. Pašizolācijas periodu nevar saīsināt, pat ja personas Covid-19 analīzes ir negatīvas.

Cilvēkiem arī jāveic PCR analīzes ne agrāk kā septiņas dienas pēc klātienes kontakta ar apstiprinātu vai iespējamu omikrona varianta inficēšanās gadījumu.

Lasiet arī: PVO: Omikrona variants izplatās ar vēl neredzētu ātrumu

Visiem ceļotājiem, kuri uz Lietuvu ceļo no Dienvidāfrikas, Zimbabves, Mozambikas, Lesoto, Botsvānas, Namībijas un Esvatīni, saviem izvēlētajam pasažieru pārvadātājam ir jāuzrāda negatīvi Covid-19 analīžu rezultāti, kas nav vecāki par 72 stundām pirms sēšanās transportlīdzeklī.

Ceļotājiem no šīm Āfrikas valstīm arī jāievēro desmit dienas ilga pašizolācija neatkarīgi no imunizācijas līmeņa un jāveic divi PCR testi «pirmo trīs dienu laikā pēc ierašanās Lietuvā un ne agrāk kā septītajā un ne vēlāk kā desmitajā dienā pēc ierašanās», norādījusi Lietuvas Veselības ministrijas pārstāve Neringa Mikēnaite (Neringa Mikėnaite).

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1564906/lithuanian-isolation-rules-after-contact-with-omicron-what-you-need-to-know

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas