Lietuva atceļ pašizolācijas prasību ieceļotājiem

Lietuvā no pirmdienas, 14.janvāra, atcelta prasība personām, kuras ieceļo valstī, doties pašizolācijā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Iepriekš Baltijas valstī bija spēkā noteikumi, ka personām, kuras nav vakcinējušās pret kovidu vai nesen slimību pārslimojušas un ierodas Lietuvā no tādas valsts, kas neietilpst Eiropas Ekonomiskajā zona, ir jānorobežojas no Lietuvas sabiedrības uz pašizolācijas laiku.

Lasiet arī: Igaunijas valdība: Sertifikāta prasība netiks atcelta 21.februārī, kā plānots

Lietuvas Veselības ministrija no pirmdienas ir iekļāvusi visas valstis tās dzeltenajā sarakstā. Tas nozīmē, ka visiem ieceļotājiem būs jāaizpilda pasažiera anketa un jāuzrāda dokuments, kas apliecina, ka viņi atbilst vienam no trim nosacījumiem: veikta pilna vakcinācija pret kovidu, slimība ir pārslimota iepriekš vai pirms došanās ceļā uz Lietuvu saņemts negatīvs koronavīrusa analīžu rezultāts.

Ja persona neatbilst vakcinācijas vai inficēšanās kritērijiem, tai būs jāveic PCR tipa analīzes 72 stundu laikā pirms ierašanās Lietuvā vai antigēna analīzes 48 stundu laikā. Ja rezultāts ir negatīvs, tad var sēsties attiecīgajā sabiedriskā transporta līdzeklī, kur jāuzrāda pārvadātāju pārstāvim analīžu rezultāts.

Tie, kuri ceļo ar privāto transportu, var ņemt līdzi negatīvu testa rezultātu vai veikt analīzes, ierodoties Lietuvā. Tādā gadījumā 24 stundu laikā jāreģistrējas analīzēm un par tām ir jāmaksā.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1614896/travel-update-lithuania-scraps-self-isolation-requirement-for-all-arrivals

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas