Lietuva atcels Baltijā vienīgos pārvietošanās ierobežojumus

Lietuva šonedēļ atcels pārvietošanās ierobežojumus, ar kuriem vairākus mēnešus iedzīvotājiem liegts bez nopietna pamatojuma izbraukt no dzīvesvietas pašvaldības teritorijas, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«7.aprīlī no pusnakts tiks atvērta pārvietošanās visās pašvaldībās,» otrdien, 6.aprīlī, žurnālistiem pavēstījis Lietuvas veselības ministrs Arūns Dulks (Arūnas Dulkys).

Pandēmijas laikā Lietuva kā vienīgā no trim Baltijas valstīm ir ierobežojusi iedzīvotāju pārvietošanos valsts iekšienē. Ierobežojumi, kas pieļāva ceļošanu darba vajadzībām, veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai un citiem neatliekamiem mērķiem, bijuši spēkā kopš 2020.gada decembra vidus, kad valsts saskārās ar Baltijā straujāko Covid-19 izplatību.

Atsevišķām pašvaldībām ierobežojumi tika atcelti marta vidū, taču tie tika atkārtoti ieviesti visā valstī uz Lieldienām, lai nepieļautu vīrusa uzliesmojumu svētkos.

Lasiet arī: Jaunie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 309, Lietuvā – 686, Igaunijā – 899

Veselības ministrs tomēr uzsvēris, ka pandēmijas situācija neuzlabojas un ka valdība kā galvenās metodes vīrusa savaldīšanai Lietuvā izmantos Covid-19 analīžu veikšanu un vakcināciju.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1381543/lithuania-lifts-domestic-travel-ban

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas