Lietuvā atļauj masveidā aizturēt robežpārkāpējus, lai mazinātu migrāciju no Baltkrievijas

Lietuvas Seims lēmis atļaut robežpārkāpēju masveida aizturēšanu un ierobežot patvēruma meklētāju tiesības pārsūdzēt viņiem negatīvu lēmumu. Neraugoties uz humānās palīdzības organizāciju aicinājumiem šādi nerīkoties, lietuviešu likumdevēji uzskatījuši šo soli par nepieciešamu, lai cīnītos ar robežpārkāpumu uzplūdiem uz valsts robežas ar Baltkrieviju, vēsta portāls EurActiv.

Balsojumā par priekšlikumu, kas noticis otrdien, 13.jūlijā, no 141 Seima deputāta to atbalstījuši 84 likumdevēji, kamēr «pret» bijis viens. Sarkanais krusts un citas nevalstiskās organizācijas gan iepriekš aicinājušas tā nerīkoties, norādot, ka migrantu tiesību ierobežošana ir pretrunā Lietuvas starptautiskajām saistībām un migrantu tiesībām.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuva saskaras nepieredzētu krīzi uz robežas. Kādas ir iespējas to pārvarēt?

Lietuvā 2021.gadā līdz šim ir nelikumīgi iekļuvuši vairāk nekā 1 700 ārvalstnieki, no tiem – 1 100 tikai jūlija pirmajās nedēļās. Pieņemtais priekšlikums paredz aizliegumu migrantu atbrīvošanai sešus mēnešus brīža, kad cilvēki nelikumīgi iekļūts valstī. Tas paredz arī ierobežot viņu tiesības pārsūdzēt noraidītu patvēruma piešķiršanas pieteikumu un ļaut nelikumīgi ieceļojušos deportēt no valsts, kamēr tiek izskatīti viņu patvēruma piešķiršanas pieteikumi.

Lietuvas Sarkanā krusta programmas vadītāja Egle Samučovaite (Eglė Samuchovaitė) savukārt vērtējusi: «Likums ir potenciāls cilvēktiesību pārkāpums, un tas neatbilst ES direktīvām. Ar to tiek likumiski nostiprināta pašreizējā sliktā situācija Lietuvas aizturēšanas centros, un apdraudēti cilvēki tiek nolikti vēl apdraudētākā situācijā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas