Lietuvā atlikušie ierobežojumi vērsti pret mājsaimniecību tikšanos, uzturēšanos ārpus mājas

Lietuva no trešdienas, 7.aprīļa, atcēlusi pārvietošanās ierobežojumus, atkal ļaujot brīvi ceļot pa valsts teritoriju. Vienlaikus spēkā paliek nacionāla mēroga karantīna ar ierobežojumiem, kuri, lielākoties, attiecas uz mājsaimniecībām un pulcēšanos sabiedriskās vietās, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lietuvā, kur līdzīgi kā Latvijā jau kopš novembra ir spēkā valsts mēroga epidemioloģisko ierobežojumu kopums, arī turpmāk būs aizliegts klātienē telpās tikties vairākām mājsaimniecībām. Ārpus telpām atļauta pulcēšanās grupās līdz pieciem cilvēkiem no ne vairāk kā divām mājsaimniecībām.

Lasiet arī: Ārkārtas situācija beigusies, taču ierobežojumi turpinās

Iedzīvotājiem arī turpmāk būs ļauts iziet no dzīvesvietas, vienīgi lai dotos uz darbu, iepirkties, saņemt veselības pakalpojumus, ietu pastaigā vai apmierinātu citas neatliekamas vajadzības. Valstī tiek saglabāti ierobežojumi par pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā.

Saskaņā ar Lietuvas Veselības ministrijas pausto valstī ir obligāti jāvalkā elpceļu maskas veikalos un citās sabiedriskās vietās, kamēr ārpus telpām tās var nevalkāt, sportojot vai atrodoties vismaz divu metru attālumā vienam no otra.

Ir spēkā arī uzņēmējdarbības ierobežojumi, taču tuvākajās dienās valdībā gaidāma to pārskatīšana.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1382277/what-quarantine-restrictions-remain-in-force-in-lithuania

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas