Lietuvā atvērs teātrus, bārus un sporta zāles, kaut saslimstība lielākā Baltijā

Lietuvas valdība lēmusi nākamnedēļ atvērt kinoteātrus, teātrus, ārtelpu bārus, ēdināšanas iestādes, sporta zāles un atļaut pasākumus. Valsts tomēr atkal saskaras ar strauju Covid-19 izplatību, tādēļ daudz pūļu tiks ieguldīts, lai atvērtajos uzņēmumos uzraudzītu higiēnas un distancēšanās prasību ievērošanu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ceturtdien, 15.aprīlī, Lietuvas valdība vēl par mēnesi, līdz maija beigām, paildzinājusi karantīnu, kas visā valstī ir spēkā jau kopš novembra sākuma. Iedzīvotājiem no pirmdienas, 19.aprīļa, tiks atļauts apmeklēt iepirkšanās centrus. Kultūras nozarē liels atspaids būs iespēja atvērt kinoteātrus, teātrus un koncertzāles, kur uz drīkstēs pulcēties līdz 150 cilvēkiem, bet mazos iekštelpu un ārtelpu pasākumos – līdz 50 cilvēkiem.

Lasiet arī: Jaunatklātie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 643, Lietuvā – 1 168, Igaunijā – 572

No ceturtdienas, 22.aprīļa, valstī plānots atļaut atvērt āra kafejnīcas, bārus, kā arī pulcēties ekskursijās grupās līdz desmit cilvēkiem. Aprīļa gaitā vēl plānots atļaut atvērt sporta centrus, baseinus un pirtis naktsmītņu uzņēmumos. Pēršanās kopā būs atļauta vienas mājsaimniecības locekļiem. No 3.maija valsī tiks atļauts atvērt visus tirgus un tirdziņus.

Saslimstība ar Covid-19 Lietuvā patlaban ir lielākā Baltijā, bet arī Covid-19 vakcīnu saņēmušo ir skaitliski vairāk nekā Latvijā un Igaunijā.

Lasiet arī: BNN PĒTA: Lietuvas vakcinācija – 22. straujākā pasaulē, bet iepriekšējo veselības ministru tas nepārliecina

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė) ceturtdien uzsvērusi, ka tiks uzraudzīts, vai atkalatvērtajos uzņēmumos tiks ievērotas higiēnas un distancēšanās prasības. Ja netiks, tad varot nākties mainīt prasības vai pieņemt citus lēkumus, sacījusi valdības vadītāja.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1388307/simonyte-apie-lauko-kaviniu-darbo-ribojima-po-dvieju-alaus-gali-buti-sunku-galvoti-apie-sauguma

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas