Lietuvā atvieglota un lētāka patentēšanas kārtība

Lietuvas Patentu pārvalde (LPP) un Eiropas Patentu birojs (EPB) vienojušies par patentu piešķiršanas kārtības vienkāršošanu. Paredzams, ka izgudrotājiem dienvidu kaimiņvalstī no 2014.gada 1.janvāra būs krietni vienkāršāk un lētāk izpildīt patentēšanas prasības.

Saskaņā ar jauno kārtību jaunrades ideju autoriem būs vienkāršāk piekļūt ziņām par līdzīgiem izgudrojumiem, kas patentēti citās valstīs. Līdz šim obligāta bija Eiropas patenta pieteikuma iesniegšana, kas maksāja visai dārgi, vēsta Lithuania Tribune.

«Sadarbība starp LPP un EPB ļaus Lietuvas izgudrotājiem pārbaudīt, vai to izgudrojums atbilst jaunieveduma prasībām un attiecīgi – vai tas ir patentējams. No nākamā gada janvāra šīs pārbaudes cena būs ievērojami zemāka,» sacījis LPP direktora vietnieks Živlins Danijs (Žilvinas Danys).

Patenta piešķiršanas kārtība ir saistīta ar EPB datu bāzes informācijas pieprasījumu. Visi pieteikuma iesniedzēji, kuri vēlēsies saņemt valsts patentu, varēs pieprasīt izziņu no EPB datu bāzes, ko iesniedzēji saņems caur LPP.

Lietuvas mazie un vidējie uzņēmumi, kā arī augstskolas, kuras iesaistījušās LPP sadarbības programmā, saņems pakalpojuma cenas atlaidi 75% apmērā.

Ref: 111.111.102.324

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas