Lietuva ceļā uz aizliegumu sašķidrināta CO2 uzglabāšanai pazemē

Liegums uzglabāt savāktu oglekļa dioksīdu Lietuvas zemes dzīlēs šādu ieceri paredz likumprojekts, kas ir guvis Lietuvas Seima atbalstu. Pret aizliegumu ir Enerģētikas ministrija, kura sadarbojas ar amerikāņu investoriem, kas valstī plāno izmēģināt šo tehnoloģiju.

Lietuvas sabiedriskais medijs LRT vēsta, ka Lietuvas Enerģētikas ministrija šoruden ir parakstījusi vienošanos ar amerikāņu uzņēmumu par gāzes, tātad fosilā kurināmā, elektrostacijas būvniecību.

Tā atrastos Lietuvas rietumu daļā un tajā tiktu izmēģināta un izmantota klimatam kaitīgās ogļskābās gāzes savākšanas un pazemes uzglabāšanas tehnoloģija, lai to noglabātu zemē, aptuveni kilometra dziļumā.

Vēl par šo tematu: No Lietuvas eirokomisāra gaida grūdienu Baltijas reģiona vides politikā

Ceturtdien, 10.oktobrī, Seimā pirmajā lasījumā pieņemts likumprojekts par šādas tehnoloģijas aizliegšanu ar pamatojumu, ka sašķidrinātas ogļskābās gāzes uzglabāšana pazemē var piesārņot gruntsūdeņus.

«Mūsu zeme ir bagāta ar gruntsūdeņiem, mūsu zemes ģeoloģiskā struktūra nevar nodrošināt, ka tas, kas tiek noglabāts zem zemes, neizplūdīs mūsu ūdenī,» tā likumprojektu pamatojis Lietuvas valdošās Zemnieku un zaļo savienības līderis Ramūns Karbausks (Ramūnas Karbauskis).

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1105790/lithuanian-parliament-moves-to-ban-co2-storage-underground

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas